Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire egyszerű manapság...

Mennyire egyszerű manapság ELTE jogi karán szerzett diplomával elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni hogy milyen esélyekkel indul a munkaerőpiacon az akinek ELTE-s jogi diplomája van?


Mennyit számít az hogy ELTE-n végzett az illető(kimondottan jó nevű egyetem)?


Válaszaitokat köszönöm!


2013. ápr. 13. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A jog tipikusan az a terület ahol nem az számít hogy hol szerezted a diplomád, hanem h pl. az egyetem mellett voltál-e valahol gyakornok, melyik jogterület a specializációd, milyen minősítésű a diplomád, milyen gyakorlati tapasztalattal rendelkezel és mennyire tudod hasznosítani azt amit az 5 év alatt megtanultál.

Lehet van munkáltató aki kifejezetten az eltés diplomát preferálja, de lehet eltés az a diploma hogyha a delikvens illető csak bemagolta 5 év anyagát és mondjuk egy bűncselekmény tényállását nem bírja felfogni, vagy épp kettessel végzett.


Mindenesetre több ügyész/bíró/ügyvéd ismerősöm van, aki ha munkavállalót keres, kb. magasról tesz rá h az illető melyik egyetemről jött, mert a gyakorlati képességekre kíváncsiak.

2013. ápr. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként joghallgató vagyok, egy szubjektív listát tudok neked írni ami a joghallgatók körében elterjedt (vagyis mi az egyetemek jogi karát így rangsoroljuk)

1. ELTE

2. Miskolc ÁJK

3. Szeged ÁJK

4. Károli/Pázmány ÁJK

5. Debrecen ÁJK

2013. ápr. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Ha eltekintünk attól hogy melyik egyetemen végzett az illető, de mondjuk nem volt sehol gyakornok akkor jelentős hátránnyal indul?


Jogi diplomával biztosítva van a jövőd(mennyire kapkodnak értük a munkaerő piacon)?


Lehet butaságot kérdezek, akkor elnézést.

2013. ápr. 14. 23:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem indul hátránnyal, mondjuk azt h előnnyel indul az aki valahol gyakornokoskodott :) Lehet találni gyakornoki helyet, akár önkormányzatoknál, multiknál, bíróságon, börtönben, ügyészségen, ügyvédnél, civil szervezeteknél és még sorolhatnám, a jog tág terület, mindenhova kell jogász, gyakornokokat meg rengeteg helyre várnak.


Az meg h mennyire kell jogász a munkaerőpiacon az csak tőled függ, ha jó vagy, és kihasználod a lehetőségeidet (pl. miskolcon a jogászok ingyenesen járhatnak jogi szakfordító képzésre ami 7 féléves asszem), meg gyakornokoskodsz, 1 nyelvet min. középszinten beszélsz és min. jó minősítéssel végzel az egyetemen, akkor az elhelyezkedéssel nincs gond. Általában azok nem találnak munkát a jogászok közül akik kettessel végeztek (több ilyen ismerősöm van), akik tényleg mindent megtettek és az 5 év alatt beleadtak mindent, egyiknek sem okozott gondot az állástalálás. Mint írtam a jog tág terült, így az elhelyezkedés is több irányban lehetséges.

2013. ápr. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb választ. Érdekes hogy tegnap és ma is pont 12:57kor írtál:D
2013. ápr. 15. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt kell, hogy mondjam, hogy Eltés diplomával a legegyszerűbb. Állásinterjún a legtöbb helyen (protekciót most ne nézzük) egyetem szerint szelektálnak, először Elte, aztán a többi egyetemen megszerzett diploma. Most lehet mondani, hogy nem így van, de jogász vagyok, ezt tapasztaltam, és nem csak én, hanem az elég széles ismerettségi köröm is.
2013. jún. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem tapasztaltam ezt. miskolci jogi diplomával végeztem most, lett állásom rögtön, nem vettem észre h az eltét preferálnák. két interjún vettem részt, mindenhova kellettem volna. az számít h a diploma summa cum- cum laude, vagy rite. Szerintem hamarabb lesz állása egy summa cummos miskolci jogásznak mint egy rite-s eltésnek. én beelőztem 1-2 eltés-t. (nincs protekcióm)
2013. jún. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!