Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes anglisztikára jelentke...

Érdemes anglisztikára jelentkezni? (pl. Debrecen, ELTE, Miskolc) Hol lehet később elhelyezkedni vele?

Figyelt kérdés
2012. júl. 20. 09:35
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon sokan szidják, de alapvetően jó szak. Ugye mostanában divat szidni azt, amit a más szeretne és cska azt az egyet isteníteni, amire te jársz. Én ELTE anglisztikára jelentkezem idén és fel fognak venni, szóval elmondom azt, amit én látok.


Eleve szidjuk a bölcsészeket, mert lusta szemétbe való nép. Szomorú, hogy tanáraink mind bölcsészek és ennyire tiszteljük őket. Akik megtanítottak minket írni-olvasni és épkézláb nyelveket beszélni. De hát tudod, muszáj szidni mindent, amit csak lehet.


Jönnek az érvek, hogy sok az anglisztikás és mindenki tud angolul. Az ország 70%a nem tud normálisan angolul, anyáink, 40 év felett csak karattyolnak oroszul, nekik nincs semmi angoltudásuk. Az pedig szerintem nem elég, hogy tudsz társalogni angolul, kellenek a fordítók, a tolmácsok egy tárgyalásra, mert oda aligha elég, amit összekaparsz a gimiben.


Fordító, tolmács, tanár (legnagyobb valószínűséggel) - ezek lehetsz. Általában mindenki tolmácsnak menne, de oda nehéz bekerülni és sokan vannak. Műfordító sokat keres, de nincs rá nagy kereslet. Tanárra annál inkább, jobb fajta tanárokra, hiába kevés a fizetés, manapság minden munkát meg kell becsülni. Ráadásul gondolkodj abban, hogy a volt sulidba protekciós tanárként indulnál és esélyes, hogy 2-3 éven belül alkalmaznának, ha jóba voltál a tanáraiddal.


Szóval megéri ide jelentkezni, jobban, mint egyéb BTK-s szakokra. Japánra felesleges mert nem tudsz úgy emgtanulni japánul, hogy hasznodat vegyék és mindig az lesz előnyben, aki anyanyelvű, abból pedig mostanában vannak jópáran itthon. Kínai túl nehéz és szintén az anyanyelvit fogják alkalmazni. Germanisztika hasonló az angolhoz, de sajnos szinte minden angolul folyik ma, ezért kevésbé szükséges a business szempontjából.


Szóval ha BTK-n gondolkodsz, akkor anglisztika vagy magyar szak, esetleg svéd-holland-orosz még, amikre nagy szükség van, de ha ezt szeretnéd tanulni, én melegen ajánlom. Hiába szidja mindenki, el fogsz tudni helyezkedni vele, ha akarsz.


Ja és ELTE.

2012. júl. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ejha.Most kissé ambivalens érzéseim támadtak.Tanár ugyanis semmiképpen sem szeretnék lenni.Édesanyám,Nővérem és sok távolabbi rokonom pedagógus.Sajnos nem igazán (tudunk/)tudnak megélni,pedig két diplomával rendelkeznek.Hallottam,hogy szinkronfordítónak vagy könyvfordítónak is lehet menni ha mesterképzést is végez valaki,ha pedig csak alapképzést,akkor brossúrákat fordíthat, esetleg utazási irodákban alkalmaznák.Kissé elbizonytalanodtam.Szerencsén meg kitartáson is múlik én úgy vélem.De majd elválik.Köszönöm szépen a válaszodat!:)
2012. júl. 21. 20:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a Miskolci Egyetemre semmiképpen sem érdemes menni nyelvszakra. :S
2012. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!