Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha megszüntetem a felvételi...

Ha megszüntetem a felvételi jelentkezésemet, jelentkezhetek a pótfelvételire?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 03:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Megszüntetni nem tudod, csak érvénytelenné tenni. Pl. nem küldesz be bizonyítvány a határidőig.

HA már beküldtél mindent, ez a hajó elúszott. Ráadásul ha felvesznek, nem jelentkezhetsz pótfelvételin, akkor sem, ha előre tudod, hogy szeptemberben nem fogsz beiratkozni, mert a pótfelvételi jelentkezésben benne van, hogy a normál felvételi eljárásban felvételt nem nyerteknek...


Két lehetőséged van, az érvénytelenség elérése, vagy olyan alacsony pntszám összeszedése, ami miatt nem kerülsz be (pl nem küldöd be a plusz pontok igazolását, így azoktól elesel)

2013. ápr. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még egyszer szeretnél fizetni

"jelentkezési díjat"?

2013. ápr. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Miért akarod megszüntetni?

(Már nem tetszik az a szak?)

2013. ápr. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Már leírták, hogy hogyan lehetne ezt kivitelezni.

De úgy mellékesen: miért akarod ezt tenni? Elég ostoba lépés lenne a részedről. Egyrészről újra kellene fizetni a jelentkezési díjat, plusz utána csak költségesre juthatsz be (mivel államis képzést nem hirdetnek pótfelvételin). Elég sok pénzbe kerülne. Mérlegeld, hogy megérné-e. Mert szerintem akkor már helyesebb döntés lenne 1 évet halasztani (addig tudnál pénzt keresni), jövőre újra tudsz jelentkezni, így államira is van esélyed, plusz még pénzed is lesz.

2013. ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az iskola amit megjelöltem, nem figyeltem, hogy melyik városban tartják a képzést, csak most, hogy kollégiumokat nézegettem. Szóval megoldhatatlan a közlekedés úgy, hogy mellette még barátomra és a családomra is kell időt szakítanom.

A szakot egyébként fizetősön jelöltem meg, szóval az nem oszt vagy szoroz a pótfelvételinél, mindenképpen fizetnem kellene.

2013. ápr. 15. 13:08
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként olvastam most fórumokat, meg lehet szüntetni a felvételi eljárást, nem csak érvényteleníteni tudom.
2013. ápr. 15. 13:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Töröltetheted az összes jelentkezésedet, erre lesz lehetőséged július 10-ig, a Felvi honlapján tavaly is volt erre formanyomtatvány, úgyhogy biztosan idén is tesznek majd fel, azt kitöltöd, és elpostázod nekik.
2013. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, és a kérdésemre mit mondasz? Jelentkezhetek még augusztusban, ha most megszüntetem?
2013. ápr. 15. 18:44
 9/9 A kérdező kommentje:
És egyébként, nem szeretnék halasztani, csúsztatni, mert annak mindig csak az lesz a vége. 1 évet már csúsztattam így is, többet nem akarok. Ha el is mennék dolgozni, a pénzem sem maradna meg szinte semmi. Bonyolult családi helyzetem van :)
2013. ápr. 15. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!