Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Informatikai Szakközépiskolába...

Informatikai Szakközépiskolába járok de Orvos szeretnék lenni. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Üdv.16 éves vagyok, jelenleg egy informatikai szakközépbe járok. Már megbántam mert inkább Orvos szeretnék lenni mint Informatikus. Ahoz hogy esetleg orvos legyek majd egyszer ahoz át kell mennem máshóva vagy pedig a 4. év után elmehetek valamilyen Orvosi főiskolára?
2009. szept. 23. 21:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
orvosnak egyetemen szokás tanulni. bármelyik iskolából jelentkezhetsz orvisra, max nem vesznek fel. kell hozzá biosz emelt és fizika VAGY kémia érettségi. elég sokat kell belőlük tanulni, nem árt hozzájuk emelt szintű fakultációra járni. gondold át, hogy tényleg 6 évet akarsz lehúzni az orvosin (+szakosodás), és van-e elég szorgalmad a sok tanuláshoz illetve a legtöbb orvos nem is keres túl jól. mérlegelj, és ha TÉNYLEG orvos akarsz lenni, és a sulid nem nyújt ehhez elég lehetőséget, vagy keress egy magántanárt vagy válts sulit. sok sikert! 17/L
2009. szept. 23. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nah, az orvosokat még mindíg nem főiskolán tanítják. csak azért mondom, mert már voltak mások is, akik így írták, és nagyon nem mindegy a dolog. Orvosi Egyetem van.

Lehet menni informatika szakról is orvosira, csak kell hozzá mindenképpen egy emeltszintű biológia és egy emeltszintű kémia érettségi. Ha ezek nincsenek meg, és a hatalmas véletlen folytán mégis bejutsz akkor vagy nem jutsz be, vagy fél, max egy év alatt kiraknak.

2009. szept. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nah, elírtam, hosszú volt a mai napom. Szóval, vagy nem jutsz be vagy nem tudod elvégezni. A lényeg az, hogy mindenképp kell két emeltszintű.

Bátyám harmadéves orvostanhallgató. Tapasztalat.

2009. szept. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
9%

Ha megvan hozzá a kellő ambíciód, akkor is vedd figyelembe, hogy egy tárgyat legalább 2 évig kell tanulni, hogy érettségizhetssen belőle az ember.

Ismerek pár embert, akik infós szakközépbe jártak és nekik 1 év volt csak a biosz, vagyis ha akarták sem választhatták volna érettségi tárgyként...

2009. szept. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Érettséizni bármiből lehet, csak kérdéses, hogy a suli fel tud-e rá készíteni.
2009. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!