Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » OKJ képzés érettségi?

OKJ képzés érettségi?

Figyelt kérdés

üdv az lenne a gondom hogy idén érettségizem és németből nem fogok átmenni év végén, szóval csak augusztusban pótvizsgán minden más elég könnyű számomra (a többiből leérettségizni)


A kérdésem pedig az hogy ha októberbe megyek érettségizni németből addig mit csináljak? utána felvesznek OKJ képzésre még vagy azt az évet buktam esetleg volt már valaki ilyen helyzetbe?



2013. ápr. 16. 18:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szerintem azt buktad, mivel az OKJ képzés feltétele egy érettségi, ami így neked nincs meg.
2013. ápr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
de ha meglesz októberbe akkor se vesznek fel?
2013. ápr. 16. 18:57
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

ha megvan a 12. osztályod (vagyis sikerül a pótvizsga), akkor felvesznek, amennyiben ősszel sikerül pótolnod a hiányosságaidat.


Vagyis OKJ-ben sem kell halasztanod.

2013. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
szóval sikerült a pótvizsga németből mehetek okj és októberben sikerül németből érettségi maradhatok , ha nem akkor meg kirúgnak. Remélem sikerülni fog.
2013. ápr. 16. 19:51
 5/21 anonim ***** válasza:

Első butaságot ír! OKJ szakképzés iskolai végzettség nélkül is elkezdhető (Alapfokú szakképesítés). Érettségi csak az emelt szintű -és felsőfokú szakképesítéshez kell. Középfokú képesítéshez alapfokú iskolai végzettség.


Érthető? :)


Úgy van ahogy írták. Az esetben ha az általad választott képzés érettségire épül. Ha nem, akkor leérettségizhetsz 30 évesen is ;)

2013. ápr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
tegyük fel ha most cukrász akarok lenni akkor simán elkezdhetek egy olyan sulit? 19 évesen? most lettem 19..
2013. ápr. 21. 22:17
 7/21 anonim ***** válasza:

mint írtam másodikként kiegészíteném picit.


Most átlagban 2 féle képzés van, mivel felsőbb fokút átvették a felsőoktatási intézmények:

- középszintű (a szakmák nagy része ide sorolható)

- emelt szintű (pl. informatika)


Ez így tárgytalan, hiszen ez a két fajta szakma, érettségire épül. Ha megbuktál idén érettségin, de sikerült a 12 osztályod. (pótvizsgán), egy papírt iratnak veled alá, hogy "vállalom hogy hiányosságomat pótolom", ez azt hozza magával, hogyha az őszi érettségid sem sikerül, a tanviszonyod megszűnik. Ha sikerül, maradhatsz.



Alapfokú szakma is lehet hogy van, de pl. szakács felszolgáló (alap szakmák) is középszinten mennek.

2013. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és pont ezt mondom én is. Nem kell neked az érettségi vendéglátóipari szakában. Középfokú a szakács, a cukrász és a felszolgáló is, vagyis elég az alapfokú iskolai végzettség. Ami 2013 szeptemberétől életbelépő OKJ szerint 8-12. osztály. Jelenleg meg 10. osztály kell, de az megvan neked. Szóval elkezdheted a cukrászatot, most így is, lényeg az h 23 éves korod előtt fejezd be. 2 éves, szóval betudod fejezni.


Érthető legyen:


Alapfokú szakképesítéshez > Nem kell iskolai végzettség

Középfokú szakképesítéshez > Alapfokú iskolai végzettség kell (Jelenleg 8 oszt, vagy 10)

Emelt szintűhöz (általában infó, ahogy írták) > Középfokú iskolai végzettség kell (érettségi)

Felsőfokú szakképesítéshez > Középfokú iskolai végzettség kell (érettségi)

2013. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Épp érettségiző diák vagyok, és kiegészíteném a válaszodat annyival, hogy középfokú szakmához is kell érettségi!


Nálunk pont vendéglátást oktatnak, érettségi nélkül nem lehet elkezdeni. Persze középszinten.


Alap szintű képzettség, leginkább csak levelezős tanfolyamokon van. Ha nappalira mész a 99%-a középszintű, ha nem emelt. (felsőfokú itt már nincs csak intézményekben).


Ezért is mondják, hogy OKJ-s szakmához kell érettségi, de lehetőséged van még összel is, ha sikerül a 12. év (akár pótvizsgán), mivel középszinttől kezdődik.


Ez olyan, minthogy érettésgizni se érettségizel alapszinten, angol nyelvből se szerzel nyelvvizsgát alapszinten. Csak középszinten.

2013. ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Na most már semmit se értek :D
2013. ápr. 23. 20:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!