Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha magyar írásbeli érettségin...

Ha magyar írásbeli érettségin nem sikerül megírnom egy szövegalkotási feladatot sem, automatikusan megbukok?

Figyelt kérdés
Elég nehezen megy a szövegalkotás (főleg éles helyzetben (dolgozat, vizsga, stb.)), és meg szeretném tudni, hogy ha nem tudom megírni az egyik választandó feladatot sem a háromból (pl. nem tudok összehozni se egy összehasonlító verselemzést, se egy novellaelemzést, de még egy érvelést sem), akkor automatikusan elégtelen az érettségi vizsgám?

2013. ápr. 20. 19:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát sztem elkezdik javítani, amit írtál és ha van értékelhető része, akkor arra kapsz pontot, szal ha írsz vmit akk nem 100% h megbuksz.
2013. ápr. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne hülyéskedj

Mindenki tud valamit írni, hogy azért meg

ne bukjon

2013. ápr. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
Gyakorold (Még van idő)
2013. ápr. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
11%

Most gondolj bele

Ha te lennél a tanár (neked kéne osztályozni)

s a lapon előtted nem lenne semmi, akkor te arra hányast adnál

2013. ápr. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Még választani is lehet, hogy melyiket

szeretnéd megcsinálni

2013. ápr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Folyamatosan gyakorlom az írást, elég sok esszét megírtam már az eddigi érettségi feladatsorokból, most az érettségi közeledtével még többet készülök ezekre a feladatokra.


Valamit biztos sikerül majd írnom, de nem valószínű, hogy tudnék 3-4 oldalt írni bármiről is, főleg vizsgahelyzetben. Ennek ellenére kíváncsi voltam, hogy mi a legrosszabb, amire számíthatok - még ha a szövegértési feladatom nagyon jól sikerülne is (az kivételesen jól megy).

2013. ápr. 21. 08:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem is nehezn megy a szövegalkotás. Konkrétan be sem akartam menni, mert úgyis megbukok. Aztán ott meg írtam, igaz nem lett 3-4 oldal, hanem csak 2 és fél. Amúgy hármas lett az írásbelin.
2013. ápr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Jaj ne már. Rizsa, rizsa, rizsa. Tanulj meg egy-két ilyen kulcsmondatot, amiket elsüthetsz.

Szerintem a magyartanárok a leglojálisabbak érettséginél, nem arra fognak játszani, hogy meghúzzanak téged. :) Próbálkozz, sose tudhatod, hogy mi sül majd ki belőle.

2013. ápr. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na, melyiket válaszottad?

Milyen lett?

2015. máj. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Meg inkább a szóbeli szokott nehezebb lenni

(Nálunk vlki meg is bukott)

2015. máj. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!