Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Központihoz tudnátok tanácsoka...

Központihoz tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén írom a központi felvételit matematikából és magyarból. Átnéztem a tavalyiakat, de kiszeretném kérni a véleményeteket!

Ti mit tanultatok, milyen dolgokat, mit érdemes átnézni?

A válaszokat előre is köszönöm, és akik szintén idén írja a központit annak is egy kalappal! :)



2013. jan. 15. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:

engem is érdekelnek a tanácsok mert én is idén írom :D

sok szerencsét mindenkinek aki szintén most írja!

2013. jan. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én annyi tanácsot tudok adni szülőként, hogy jól olvassátok el a kérdést, és ha valami nem megy térjetek át a kövekező kérdésre. Magyarból én átnézném a részleges hasonulást, teljes hasonulást, elválasztás szabályait (ha 2 tagú összetett szó meg-int v- me-gint), magas-, mélyhangrendű magánhangzókat és egy kis mondattant, szófajokat. Matekhoz nem értek, az én gyerekem 8 osztályosba jelentkezik, vele fogok egy kis szövegértést gyakorolni, elválasztás szabályai, betűrendbe sorolás, szójátékok, j-ly, részleges hasonulás, melléknév, számnén fokozás.
2013. jan. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fogalmazásnál pedig ügyelni kell, a bevezetés, tárgyalás, befejezés felosztásra, tagolásra.
2013. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Matekból szokott lenni százalékszámítás, területszámítás, átváltás szöveges feladatként. Háromszögek szögeinek kiszámítása, stb. A szöveges feladatoknál próbálj logukisan gondolkozni. Ha valami nem nagyon megy, inkább haladj tovább, mert megy az idő, és lehet, hogy nehéz feladat, másnak sem sikerül. Inkább később visszatérsz, ha marad időd. Ne pánikolj. Legyen nálad óra, tudd beosztani az időt.
2013. jan. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Matek --> Vektorok
2013. jan. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit a második hozzászóló írt magyarból, az tényleg hasznos és esélyes, hogy lesz a felvételin. Én is pont most írtam ki kérdést erről, a nyelvtantól nem is félek, inkább az irodalmi részétől... fogalmazás meg közmondások... Erre nem igazán lehet készülni. Ezzel kapcsolatban egyetlenegy jótanácsom van: AMIT A FOGALMAZÁSBA LEÍRSZ MAJD, ANNAK NEM KELL IGAZNAK LENNIE! Ha például az a feladat, hogy érvelj annak a tantárgynak a fontossága mellett, amit nem szeretsz, akkor amellett érvelj, amit szeretsz... mert ott több érvet tudsz felhozni, és hatásosabb is lesz! Emellett nekünk még azt mondta a magyartanár, hogy figyeljünk a fogalmazásnál a gyakorlásra, mindig építsük fel a szöveget! Nemcsak formailag, hanem logikailag is!

A nyelvtan részhez esetleg még a tulajdonnevek helyesírásának átnézését ajánlanám, illetve a helyesírási alapelvekkel és a jelentéstannal kapcsolatos tudnivalók memorizálását.


Matektól, bár jó vagyok belőle, én is nagyon félek. Szokott benne lenni számolós, százalékszámításos, átváltásos, grafikonos, kombinatorikás és szöveges feladatok! De ki tudja idén mit találnak ki! Úgy tudom tavaly a függvényes (koordináta rendszeres) és valami vektoros feladat sikerült nagyon gázra.


Hova készülsz középiskolába? :) Sok sikert!

2013. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
* fogalmazásnál a tagolásra
2013. jan. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat! :))

Miskolcon a Herman Ottó Gimnáziumba vagy a Földes Ferenc Gimnáziumba jelentkezek biológiára :))

2013. jan. 16. 21:57
 9/9 A kérdező kommentje:
Most jut eszembe, ha már tanácsokat adtatok, ajánlom a szintén központit íróknak hogy a Pitagorasz tétel is benne volt az eddigiekben, bár az könnyű lesz, hisz' idén tanultuk.. :D
2013. jan. 16. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!