Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogorvosin mennyi kémia van?

Fogorvosin mennyi kémia van?

Figyelt kérdés

Az első két-három évben ugyanazt tanulják, mint az általános orvosok, de utána mennyi van? Azt hallottam hogy fogorvosoknak kevesebb van.

Biológiából és fizikából ötös vagyok nagyon szeretem is őket, főleg a bioszt, kémiából viszont mindig hármas voltam, mondjuk lehet h ha jobban tanulom akkor az s simán ötös, csak nem érdekelt/érdekel. Nagy hátrány a fogorvosira mennék, hogy kémiából nem vagyok frankó, vagy ott is megtanulhatom? Amugy 10.-es vagyok gimiben.


2013. ápr. 23. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy 5-ös vagy semmit nem jelent. Nálunk kb. mindenki 5-ös volt, de egy biosz emelt más tészta, mint hogy megtanulod az emberi bőr rétegeit, meg hogy vannak agyidegek. A kémia emeltről ne is beszéljünk... Akinek nem megy a kémia egyáltalán az az orvosit se végzi el soha. Fogorvosin még több kémia van, mint orvosin. Tudnod kell ott mindenfélét. Van egy rakat féle tömés, folyadék, injekció stb.
2013. ápr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biokémia (és "molekuláris biológia") van

(az nem igazi kémia, inkább biológia)


Igazi kémiai a gyógyszerészetin van

2013. ápr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Abból a "Biokémia" (és molekuláris biológia)

tárgyból szigorlat van (másodév végén)!

Előtte minden félévben kollokvium (sima vizsga)

2013. ápr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hamadévtől nincs sztem már kémia

a fogorvosisoknak (Negyedikben még van "Gyógyszertan")

"Fogorvosi etika", "Preventív fogászat", Gnatológia

2013. ápr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Negyedikben még olyan tárgy van, hogy

"Orális diagnosztika" (Belgyógyászat)

Szájsebészet !

2013. ápr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó évben van még "Fogszabályozás",

"Gyermekfogászat"! (igazságügyi fogorvostan kollokvium,

Oxyológia kollokv., klinikai fogászat gyakjegy)

2013. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!