Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia emelt érettségire elég ez?

Kémia emelt érettségire elég ez?

Figyelt kérdés
Konkrétan az írásbelitől tartok, annak is a számolásos részétől. Az ötösöm lesz kémiából könyvből csináltam néhány feladatot, de nem lesz időm az egészre. Szerintetek elég ha minden feladatból, feladat-típusból megoldok olyan 10-15 példát? keverékek, elektrokémia, körfolyamatok stb..

2013. ápr. 22. 14:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én magamból kiindulva - és tényleg nem megijeszteni akarlak - de nekem pl biztos nem lenne elég. Most is vannak részek, amiket egyszerűen nem értek (pH számítás, elektrolízis, Faraday-törvények), ezeket holnap a tanárommal megbeszéljük, de amit lehet, azt így is folyamatosan ismétlem, újra és újra megcsinálom a feladatokat. Így sem tudom mi lesz, hiába próbálok feladatsorokat csinálni, nem igazán mennek... persze nekem kicsit lassabb a felfogó képességem, lehet hogy Te könnyebben megérted, meg mondjuk jó matekos voltál, akkor lehet elég lesz.
2013. ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
74%
Továbbá érdemes megcsinálni az eddigi emelt érettségik feladatát. :)
2013. ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

az elmúlt évek feladatait biztosan átnézem! :)

Állítólag az elméletet kell tudni mindenhol és alkalmazni néhány feladatra, a többi meg kell hogy menjen, de néha olyan szöveges maszlagba botlom hogy csak pislogok :

2013. ápr. 23. 09:06
 4/11 anonim ***** válasza:
Attol fugg milyen szazalekra hajtasz.
2013. ápr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ki hová készül?:)
2013. ápr. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
PTE fogorvos :) de a kémia számítások annyira botrányosan sz@rul mennek, hogy tényleg elképzelésem sincs, hogy mi lesz... tegnap is leültem nagy elánnal, hogy akkor most pH számítás (kedden sikerült megbeszélnem a tanárommal), erre a 4. feladatnál megint elakadok, mert nem tudom, hogy ezt a logaritmusos f*st hogyan kell fordítva beütni :/ úgyhogy most azt csinálom, hogy átismétlem azokat a számolásokat, amik azért mennek, plusz az elméletet úgy bevágom, mint szél a klozett ajtót, meg ugye megcsinálom hozzá a feladatgyűjteményt, de ez nyilván nem elég, mert az érettségi fele számolás :(
2013. ápr. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Orvosira szeretném menni :S annyira izgulok! szeptember óta készülök de úgy érzem hogy semmit sem tudok. Ez normális? Állitólag idén csökkenni fog a ponthatár, ti mit gondoltok erről?
2013. ápr. 25. 12:00
 8/11 A kérdező kommentje:

* szeretnék, na :D

kiegészitésképppen az előzőhöz, az előző évben is csökkent a ponthatár mert nehezek voltak az érettségik, hát még most ha kötelező a két emelt! Az osztálytársaimmal ebben bizunk!

2013. ápr. 25. 12:02
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, de hiába csökken a ponthatár, ha az annyit jelent, hogy nagyjából mindenki rosszabbra írta meg az érettségiket, mint eddig, tehát elvileg mi is rosszabbra fogjuk... na mondjuk ez már bonyolult. Szerintem annyira nagyon nem fognak csökkenni, kb ugyanannyira számítok, mint tavaly (1-2 ponttal kevesebb esetleg). Hogy 2 emelttel mindenki megkapja a plusz 100 pontot az nem izgat, mert 2 emeltet sokkal nehezebb jóra megírni, mint csak 1-et. Meg ugye kijöttek az első statisztikák is, nem sokkal kevesebben jelentkeztek idén, nagyon elenyésző a különbség. Pl fogorvosira (PTE) tavaly 76-an, idén 61-en jelentkeztek első helyen, ez szerintem nem akkora különbség, az elmúlt években is voltak ilyen 10-20 fős eltérések, a pontszám mégsem változott lényegesen. Na szóval érted mit akarok :D

A legjobb, ha megírjuk mindkettőt 100 %-ra és akkor nincs miért aggódni :D

2013. ápr. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
orvosira többen jelentkeztek :P....nembaj majd lesz valahogy!
2013. ápr. 25. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!