Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem is számít pályavál...

Tényleg nem is számít pályaválasztásnál, hogy mit szeretsz?

Figyelt kérdés

A legpiacképtelenebbeket fel kellene adni, ez tény, tiszta sor.


Viszont a kevesebb jövedelmet ígérőket, meg a nem lehetetlen, de nem is könnyű elhelyezkedni típusúakat is?


Sokan mondják, hogy az álmokat nem lehet valóra váltani, hogy nem fontos, szereted-e, amit csinálsz, csak menjen. Ne éljünk álomvilágban, mert munkanélküliek leszünk.

Sokan bunkón leszólják az optimizmust, bunkón leszólják azt, aki szerint az álmokért mindent meg kell tenni.


Közben pedig szerintem a hobbi 18-20 éves korig van, csak úgy, létfenntartásért. Onnantól a hobbinak kell élni, hivatásszerűen űzni, kiteljesíteni, nem magadat, HANEM AZ EMBERISÉGET SZOLGÁLNI VELE!!!

Felnőttként időd se lesz rá, MEG SEMMI ÉRTELME NEM LESZ!!

Meg hát jó lenne egyetemi szinten tanulni a hobbi tárgyát, szerintem.


Én heti fél órában is nehezen bírom lelkileg, hogy azt csináljam, amit nem szeretek.


Mégis pályaválasztáskor azt kell nézni, hogy mivel tudsz 101% biztosan elhelyezkedni és lesz 200E a jövedelmed már pályakezdőként?


2013. ápr. 24. 15:26
 1/2 anonim válasza:
Nyilván olyat kell tanulni ami érdekel is, különben nehéz megtanulni. De én érettségi után elvégeztem egy okj tanfolyamot, olyan szakmát kaptam amit imádok és jól is csináltam. Viszont sok munka van benne, elhekyezkedni nagyon nehéz. Nem tudtunk megélni belőle, hiába szerettem a rezsit szeretetből nem tudom kifizetni... Most levelezőn tanulok egyetemen, olyat amiből meg tudunk élni, ki zudom fizetni a lakàshitelt. Nem a nagy pénzre hajtok, de valamiből élni kell.
2013. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Van Jövőd Coaching válasza:

Ha nem olyat választasz, amit szívesen csinálsz, nem fogod jól csinálni, és épp' ezért, nem is leszel sikeres benne, így pénzt sem fogsz keresni vele...

Találd meg azt, ami igazán érdekel!

Nézd meg az alábbi linken ezt a max. 5 percet igénybe vevő kis feladatot, hátha előbbre jutsz!

[link]

2013. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!