Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek-e magántanuló mindenfé...

Lehetek-e magántanuló mindenféle indok nélkül?

Figyelt kérdés

17éves vagyok, 10edikbe járok éretségit adó suliba.

Nemszeretnék tovább tanulni,apámmal szeretnék dolgozni(apám költöztető,sokszor megyek vele szünetekbe stb,és szeretem csinálni)

Az iskolába nem tanulok ,csak azért járok be mert muszály,sokkal jobban szeretnék már dolgozni.

Jövőre úgyis kiiratkoznék ,de már nem szeretnék még 1 évet lehúzni feleslegesen ezért szeretnék valami kibúvót taláni,(Félreértés ne essék ,nem otthon a lábamat lógatva akarok élni)Ha pedig valami balul sülne el ,vagy később meggondolnám magam,még mindig eltudnék menni letenni az éretségit később,de most semmi motivációm nincs rá.


Szóval itt a kérdés: Lehet e valaki indok nélkül (pl betegség) magántanuló?


Előre is köszi a válaszokat.


2013. ápr. 24. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyomós indok kell hozzá.
2013. ápr. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem kell nyomós indok. Az iskola igazgatója dönt, engedélyezi vagy sem.

Szokták (itt nálunk pont egy lusta, lógós fiú lett magántanuló, gimi harmadik évére, minden különösebb indok nélkül)

2013. ápr. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"minden különösebb indok nélkül"

Ezt honnan is tudod? :) Lehet, hogy csak te nem tudsz róla.

Ha csak úgy lehetne bárki magántanuló, szerinted nem választaná rengeteg ember ezt a lehetőséget?

2013. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Eboktató válasza:

Különösebb indok nem kell hozzá. Én is szerettem volna az lenni még a középiskolában. Az igazgatóval kell beszélni.

De én a helyedben átrágnám még ezt a dolgot! Apukád mit szól hozzá? Ha egyszer abbahagyod az iskolát, nem fogod soha újrakezdeni! Addig tedd le az érettségit, amíg tudod és nem kerül többletköltségekbe.

2013. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

onnan tudom, hogy tanítottam a fiút.


Igazgatónak kérvény, ő kikéri a gyámhatóság véleményét, és ha a gyámhatóság nem tartja károsnak (márpedig eddig egy esettel sem találkoztam, ahol annak tartották), az igazgató nem mond nemet.


Törvény szól ui. arról, hogy a szülő választása, hogy a gyermek magántanulóként vagy iskolába járással teljesíti a tankötelezettségét.

2013. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

egyébként volt indok, de nem leírva.

Magántanuló nem lóg, ezért nincs csp-megvonás veszélye.

2013. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2013. ápr. 24. 22:25
 8/8 anonim ***** válasza:
De kell indok, nemrég szigorították meg. Ezzel együtt az igazgató dönt.
2013. ápr. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!