Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha betöltöttem a 18. évemet,...

Ha betöltöttem a 18. évemet, akkor is különleges indok kell ahhoz, hogy magántanuló legyek?

Figyelt kérdés
2010. okt. 11. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Amíg a középiskola tanulója vagy addig igen.
2010. okt. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
18év felett jóval könnyebb.nem véletlen mert onnatól már azér se büntetnek ha nem jársz be.
2010. okt. 12. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

03:13-nak


Erős tévedésben vagy!!!...


Ha nappalira jár, akkor ugyanúgy számon tartják a hiányzást, legfeljebb nem kell jelenteni a jegyzőnek, de ha eléri a hiányzás kritikus szintjét (ami ugyanaz, mint a 18 év alattiaknak), akkor egyszerűen megszüntetik a tanulói jogviszonyát...


A fiamék középiskolájában hiába múlt el valamelyik diák 18 éves, ugyanúgy nem cigizhet, mintha 18 év alatti lenne, mert ez a házirend!


Az iskola Házirendje a mérvadó, nem pedig az életkor!

A magántanulói státusznál is azt veszik majd figyelembe, hogy az a tanuló képes lesz-e saját erőből felkészülni a vizsgáira?!... Vagy az egészségi állapota tényleg indokolja-e a magántanulói státuszt?!...


Hiába töltötte be a 18 évet, akkor is csak indokolt esetben lehet nappali iskolában valaki magántanuló!


(Javaslom a Kérdezőnek, hogy menjen át inkább esti gimnáziumba, ha középiskolás.)

2010. okt. 12. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, kell a különleges indoklás, mert nappalis diák vagy. Szerintem, ha nagyon ingerel az iskolai lét, 3 megoldás létszik. Természetesen olyanra gondolok, amikor van valami olyan dolog az iskolai környezetben, ami nagyon zavar.

1. Meg kell próbálni a tanév végéig kibírni valahogy, de láttam már olyan helyzetet, amikor ez nagyon nem sikerült (arra az esetre gondolok, hogy az egyik volt osztálytársam családja nem tudta fizetni a bérletet a bejáráshoz).

2. Ha nagyon nem bírható, akkor kérvényezni kell a magántanulói lehetőséget. Itt lehet indok az, hogy versenyre készülsz, diákkutató programban veszel részt vagy akár maga a valós ok, ha az annyira súlyos, hogy elfogadják (mint az említett osztálytársamnak, de a papírokra az igazgató javaslatára nem az került rá).

3. Ha nagyon nincs más, érdemes átmenni felnőttoktatásba, régiesebb nevén: estibe. Úgy tudom, hogy pár óra alatt meg lehet szervezni, csak türelem kell hozzá. Ott mások a bejárási szabályok, nem feltétlenül kell kérni magántanulói körülményeket és mégis megteheted (a helyi szabályok függvényében - sok helyen felajánlanak például távoktatást is).

2010. okt. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
akkor kell csak igazán! mivel akkor már nem vagy tanköteles, az iskola simán mondhatja azt, hogy ha nem tetszik a bejárás, akkor ki vagy rúgva.
2010. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
hát ja kirugják de az sztem nem baj.amig tankötles addig joval nagyobb büntetéseket szabnak ki.hatalmas pénzbüntetés meg börtön
2010. okt. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

14 éves sem tanköteles abban az esetben ha elvégezte a 8 általánost!


Azt hiszem ti kissé összekevertek itt dolgokat! Az, hogy 18 év a tanköteles korhatár az nem azt jelenti, hogy 18 éves korig "mindenkinek" kötelező iskolába járni! NEM! Csak a 8 általános elvégzése az ami MINDENKINEK kötelező! Aki azt elvégzi normál időben vagyis 14 évesen, annak a tankötelezettség elvileg megszűnt.


Az, hogy a tankötelezettség 18 évnél van meghatározva az csak olyan szempontból számít, hogy nem mindenki végzi el normál időben a 8 általánost. Tehát ha pl 14 évesen még csak 7 vagy 6 osztályt (vagy még kevesebbet) végzett el, akkor 14 évesen még nem mondhatja azt, hogy "kösz ennyi elég" mert 18 éves korig köteles még próbálkozni! De ez CSAK AZ ÁLTALÁNOS ISKOLA ELVÉGZÉSÉRE VONATKOZIK!


A gimnázium és semmi egyéb középiskola NEM kötelező oktatás!


És igenis akár 14 éves is járhat esti gimnáziumba amennyiben elvégezte a 8 általánost.....


Magántanuló pedig BÁRKI lehet, akár általános iskolás is. Ezt a szülő dönti el, amit a jegyző csak nagyon indokolt esetben tagadhat meg (14 éven aluli gyerek esetében)

2010. nov. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tankötelezettség



A Magyar Köztársaságban - törvényben meghatározottak szerint - minden gyermek tanköteles. A gyermek, ha eléri az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget, legkorábban abban a naptári évben, amelyben a 6., legkésőbb amelyben a 8. életévét betölti, tankötelessé válik.


A tankötelezettség annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a tanuló 18. életévét betölti.


A tankötelezettség - a szülő választása alapján - iskolába járással vagy magántanulóként teljesíthető.



Felnőttoktatás


Az, aki nappali rendszerű iskolai oktatásban nem tud, vagy nem akar részt venni, attól a tanévtől kezdve, amelyben a 16. életévét betölti, a munkahelyi, családi vagy más irányú elfoglaltságához, a meglévő ismereteihez és életkorához igazodó iskolai oktatásban (a továbbiakban: felnőttoktatás) kezdheti meg, illetve folytathatja tanulmányait.



A felnőttoktatás megszervezhető a nappali rendszerű iskolai oktatás céljára létesített iskolának a felnőttoktatási tagozatán, osztályában, csoportjában.



Az iskolai tanulmányok attól az évtől kezdődően, amelyben a tanuló 8 évfolyamos általános iskola esetén 17. életévét betölti, kizárólag felnőttoktatás keretében folytatható



A felnőttoktatásban a tizenhat-húsz éves tanulók részére ifjúsági osztály, csoport szervezhető.

2010. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!