Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nagyon rosszak lesznek az...

Ha nagyon rosszak lesznek az érettségieredményeim és csak két tantárgyból szeretnék duplázni, amiből elfogadhatóak, akkor felvehetnek erre a szakra?

Figyelt kérdés
Tehát főiskolára akartam jelentkezni, mégpedig a Nyíregyházán lévő tanítóképzőbe, de mivel állandóan b%sztattak az osztálytársaim, reménytelen szerelemben volt részem és depressziós lettem, ezért az egész évemet elrontottam. Pedig tavaly elkezdtem a tanulást, mert azt hittem, hogy a tavalyi év is bele fog számítani, mármint a 11.-es tanulmányi eredmény a felvételibe. Ekkor még nem volt teljes erőbedobás, de négyes voltam szinte mindenből. Ebben az évben komoly dolgok miatt szinte mindenből már lezártak kettesre. Az érettségin sem számítok jó eredményekre, pedig bele akartam húzni. Anyáéknak már mondtam is, hogy mi volt a bajom, nyugtatóztam magam állandóan és meg akartam ölni magam, de nem engedik, hogy megbukjak és esetleg újrajárjam a 12. osztályt. Szörnyű dolognak tartom, hogy így elszúrtam. Magát, ami történt velem azt hiszem már majdnem feldolgoztam, de rossz, hogy pont most jött ez és az életemet rontotam el, mert nem lehetek tanítónő. A duplázás ugye két tantárgyból történne és, ha most megelégednék mindenből a minimum 2-es, 3-as vagy esetleg németből lehet, hogy 4-est kapok érettségin, mert abból mindig jó voltam , akkor jövőre letehetnék ugye egy ismétlőérettségit matekból, amit ötösre kell írnom. Nos, szerintetek, ha anémet négyesemet és a matekból (ha sikerül) ötösömet megdupláznám (tegyük fel matek 90%, német 65%, akkor az 155*2=310 pont+halmozottan hátrányos helyzetért 40 pont= 350 pont. Ennyivel szerintetek majd felvesznek 2 év múlva tanító, levelező, államilag támogatott szakra? Megmutatom pontosan a szakot felvin: [link] Véleményeket várom azoktól is, akik esetleg oda jártak/járnak.

2013. ápr. 27. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:

"Ennyivel szerintetek majd felvesznek 2 év múlva tanító"


Miért 2 év múlva? Nem jövőre akarsz ismétlőt tenni?


Amúgy az én német érettségim 60%-os lett, de úgy, hogy tényleg nem tudok németül, csak a legalapvetőbb dolgokat (egyszerűbb mondatalkotás, legalapvetőbb szavak). Ha tényleg jó vagy németből, akkor 65%-nál jobban fog sikerülni.

És még van 1 heted az érettségiig. Matekozz egész nap, oldj meg minél több érettségis feladatsort, nézd meg milyen típusú feladatok nem mennek, keress azokra több példát és old meg azokat is. Középszint nem egy akkora durranás, meg lehet azt csinálni 80% felettire, ha megvan hozzá a logikád.

Ne így állj a dologhoz, hogy most már úgyis mindegy, majd jövőre megint megpróbálod. Próbáld meg most is. Mit veszíthetsz? Max a szabadidődet, de ennyit megért szerintem az egész.

2013. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Próbálkozok.
2013. ápr. 27. 15:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értelek. Miért két év múlva?

A tanító szakokra soha nincs túljelentkezés, így jóformán a minimum ponttal, 240-nel be lehet kerülni. Arról nem is beszélve, hogy neked azzal abszolút nem kell törődnöd, hogy hogy számolják majd el, mindig a neked kedvezőbb módon történik majd a pontszámítás.

2013. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Magyarból milyen tanuló voltál?

(Abból kell legelőször írásbelit írni)

Célozz meg mondjuk egy négyest

2013. ápr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még töriből is ki tudsz hozni legalább egy

közepest

2013. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sok Sikert
2013. ápr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja köszi a válaszokat. Azért két év múlva, mert két év alatt le szeretnék tenni egy vendéglátó okj-t, ugyanis az is érdekel. Így legalább lesz egy szakmám is.
2013. ápr. 28. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!