Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Levelező tagozaton is átlehet...

Levelező tagozaton is átlehet kerülni önköltségről államira? Itt is működik a tanulmányi ösztöndíj?

Figyelt kérdés
Elsőéves nappali tagozatos hallgató vagyok, de szeptembertől át kell mennem a szakom levelező tagozatára, de mivel önköltségesről át szeretnék majd kerülni állami támogatásos képzésre, nem tudom ez lehetséges-e, ha levelezős vagyok. És ha lehetséges is, igényelhetem-e a tanulmányi ösztöndíjat?
2013. ápr. 27. 14:36
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen, át lehet, teljesíteni kell az előre megszabott kreditkeretet és átlagszámot. (Amit gyakran csak a támogatottaknak tesznek közzé.)

Minden páros félév végén lehet igényelni ezt. Értsd: 1. félévben felvettek, akkor a 2. végén ellenőrzik a kreditkeretteljesítettséget. Ha meg van, folytathatod államin a tanulmányokat, ha nem, lekerülsz, mind a kettő egy évig -> 2 félévig.

Az önköltségesről államira való kerülés szintén ezekben az időszakokban történhet meg. Ha az átlagod 4,5 felett van, a kötelezőt, vagy a kötelezőnél kicsit több tantárgyat vettél fel és szerezted meg a kreditet, írhatsz levelet a dékánnak.

2013. ápr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!