Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek érettségis kombinatoriká...

Matek érettségis kombinatorikát hogyan tudnám felfogni?

Figyelt kérdés
Szóval cirka egy hét, és jön a matekérettségi. Hellye-közzel mindent vágok, de ez a kombinatorika...pff..12 feladatosokból kb. 2-3 pontra sikerül, ami elég gyatra...Tudna valaki velem csodát művelni , hogy jövőhét utáni keddig felhozzon 8-9 pontosra? :D mert kombinatorika mindiiiig van! face, skype, akárhol..Akár privátot is írhatsz! Köszi előre is! :)
2013. ápr. 27. 22:58
 1/5 anonim válasza:
Szia! Próbáld meg valamihez kötni a szabályokat: kiválasztás/kombináció: 5-ös lottó, Ismétléses variáció: Totó stb. Így össze tudod hasonlítani a kapott feladattal! Én így csak tudtam megtanulni
2013. ápr. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
*Én csak így tudtam megtanulni :D
2013. ápr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nekem igazából ez se segít. Mi van akkor, amikor a lehetőségeket össze kell adni, vagy kivonni? o.O
2013. ápr. 28. 14:27
 4/5 anonim válasza:
Hát az sok mindentől függ. Ilyen összetettebb feladat nem mindig van. Az , hogy ezeket megtanuld rengeteget kell gyakorolni. Valamikor meg kell fordítani az eseményeket és a nem kedvezőt kell kivonni az összesből, és így kapod meg a kedvezőt, vagy a összes lehetőséget eseményenként összeadod stb. Ez a legnehezebb témakör:(
2013. ápr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fúú, azért köszönöm a segítséget. Tisztában vagyok vele, hogy ez már nem fog menni. Leginkább az a cél, hogy rövid feladatokban ne rontsam el ezeket, hosszúba max. kihagyom. Csak a hosszú rész kötelező háromjában 12 pontért ne legyen...-.-" Mert akkor ott vágok eret.
2013. ápr. 28. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!