Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez elég lehet a legalább...

Ez elég lehet a legalább 45%-os emelt töri érettségihez? Egyébként az emelt az ennyire nehéz vagy csak ilyen kedvező a pontszámítás? Mert a 45% az már majdnem 4es

Figyelt kérdés
Most fogok szintemelő érettségit tenni töriből! itthon készülök fel rá egyedül, eddig átolvastam a 4 tanév könyvét kidolgoztam és megtanultam a szóbeli témaköröket és átnéztem pár eddigi emelt érettségit hogy mi volt bent és azokból is tanulgattam!
2013. máj. 1. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát külföldi egyetemre való jelentkezéskor lehet csak a jegyet nézik, de itt nem éppen számít jónak a 45%. Aki 60%-ot nem ér el össz. szerintem annak tök felesleges emeltre menni. De egyébként ha azokat megtetted, amit leírtál és megvannak a fejedben a dolgok, akkor 90% is sikerülhet.
2013. máj. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azért a legalább 45 % a célom mert attól jár a plusz 50 pont felvételikor!
2013. máj. 1. 12:05
 3/10 A kérdező kommentje:
egyébként itthon szeretnék egyetemre menni!
2013. máj. 1. 12:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is szintemelőzők, és nekem is a pluszpont miatt a cél. Én a 4 könyvet átolvastam eddig kétszer, elővettem az oktatas.hu-n található vizsgakövetelményt, az alapján haladtam és megtanultam a leckéket, mégis úgy érzem semmit nem tudok. Az előző emelt érettségiket én csak átfutottam, annyira nem mertem vizsgálni őket... :S:D Eredetileg min. 80%-ost szerettem volna írni, most örülök ha a 45%-om meglesz, nagyon parázok.
2013. máj. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ezzel én is így vagyok úgy érzem hogy lehet hogy kevés lesz de hát mindent nem tudok és nem is lehet megtanulni!
2013. máj. 1. 21:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Én attól félek nagyon h a forrásokat nem fogom felismerni... évszámokból pl. nagyon az alapokat tudom, és igazából nagyon kusza nekem a könyv is amiből tanultam ( 4 Száray-s törikönyv, a forrásközpontú), de ma elővettem a sima Szárays könyveket is, sokkal normálisabban vannak benne a dolgok megfogalmazva, tanulhatóbb, úgyh a maradék napokba azokat fogom nézegetni. Pl. az eddigi érettségisorokba ahogy belefutottam, nem tűnt gáznak, kivéve a tavalyit... azt abszolút nem tudtam volna megcsinálni még egy kettesre sem. Az előzőek egyszerűek voltak. Most meg nagyon kéne a jó százalék :/
2013. máj. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én is a szárai forrásközpontú könyvekből tanultam vagyis egyszer elolvastam őket és kiírtam minden anyag lényegét mert így könnyebben megjegyzem de eléggé félek! Inkább a szóbeli témakörökre koncentráltam remélem azért lesz valami köze az írásbeli részéhez is!
2013. máj. 2. 10:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Én szóbelire nem is készülök :S Nekem egyébként vizsgaidőszakom van, III.éves jogász vagyok, emellett szeretnék még egy szakot tanulni jövőre, és hát ugye ahhoz kell az emelt. :S Szóval inkább lekötnek most a jogi vizsgatárgyaim, minthogy a szóbelire készülgessek :S Nagyon kellemetlen nekem az időpont :/ Abban bízok hogyha nagyjából megtanulom a 4 könyvet akkor a szóbelire is elég, mert elvileg nem tudtak mást kérdezni... amúgy még ami hasznos, és hha van kedved utánanézhetsz, rendeltem még régen egy "Történelem érettségi adattár" nevű könyvet, amiben benne az összes jelentős évszám, nevek, és fogalmak... nagyon jó, mert ahogy tanulok, ugye a könyvben nem szerepel a pontos fogalom egy-egy szónál. És ilyenkor előveszem ezt a kis könyvet, kikeresem a fogalmat, megtanulom, így egyszerűbb az anyagot is értelmezni. Amúgy te a forrásokat megtanulod, vagy csak elolvasgatod és bízol abban hogy beugrik az érettségin? :D Térképekkel h állsz? Mert azokkal én sehogy :D
2013. máj. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a Száraysból az összes leckét megtanultad? Mert én nem, ahogy észrevettem nem kell mind, ezért is a vizsgakövetelmény alapján haladtam... pl a Töri I. könyveben 23 lecke van csak ami szerintem visszajöhet az érettségin... szal érdemes szelektálni :D
2013. máj. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A forrásokat csak elolvastam! :D a térképek nagyjából mennek meg talán hasznos lehet hogy földrajzból érettségiztem anno! Egyébkènt nem tanultam meg minden leckét nagy részét csak átolvastam
2013. máj. 2. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!