Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar érettségire mit nézzek át?

Magyar érettségire mit nézzek át?

Figyelt kérdés
A tanárunk nem áll szerintem a helyzet magaslatán, nem igazán gyakoroltunk. Sok fogalmazást írtunk, elemzéseket is sokszor, bár nem sokat javított ki.. Nyelvtant szinte nem is tanultunk. Az lenne a fő kérdésem, hogy milyen nyelvtani dolgokat nézzek át, eddig gondoltam a mondatelemzésre, a kommunikáció tényezőire, stílusrétegekre, bár ott csak a publicisztikait, a tudományost és az ismeretterjesztőt találtam..mik fordulhatnak még elő a szövegértési részben? A második részre témákhoz keresek irodalmi példákat, elemzési szempontokat átnézem. Valami javaslat?:) 18/L
2013. máj. 1. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyelvtan csak a szóbelin lehet (ha jól tudom)

Legalábbis nálunk úgy volt

2013. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk nyelvtanból külön feladatsor volt

megadva (pl. nyelvtörténet)

2013. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindent nézz át
2013. máj. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Meg vigyázz a helyesírásra
2013. máj. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A szövegértés részében is szoktak nyelvtani kérdések lenni, azokra gondoltam :)
2013. máj. 3. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!