Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha évet kell ismételnem és...

Ha évet kell ismételnem és eddig informatikai osztályba jártam akkor ha átkerülök egy elektronikaiba akkor a szakmai tantárgyakból kell tennem valamilyen vizsgát?

Figyelt kérdés
4 tantárgyból megbuktam és ha jól tudom akkor már nincs érvényben az a törvény hogy bármennyi tantárgyból lehet pótvizsgázni. Eddig informatikai osztályba jártam de az sajnos megszűnt az iskolában, helyette még egy elektronikás osztályt indítottak. Ha minden igaz hozzájuk kerülök és gondolom nekik is vannak szakmai tantárgyaik akárcsak nekem voltak. akkor abból kell valamilyen vizsgát tennem?
2013. máj. 2. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:

De, akárhány tantárgyból lehet javítóvizsgát tenni. A gyakorlatban viszont alig esélyes, hogy négyből átmenjél, ha egy év alatt nem tudtad elérni a kettest, így készülhetsz az évismétlésre. Az én tapasztalatom szerint kettőből már kevés embernek sikerül átmenni a javítóvizsgán.


Azt nem írtad, hányadikos vagy; ha elsős, akkor értelemszerűen nem kell különbözeti vizsgát tenned, különben pedig valószínűleg igen, de erről az igazgató dönt, és erről nyilván értesíteni fog az évzáróig, hogy miből készülj. Elébe is mehetsz, az osztályfőnökön keresztül érdeklődjél.

A másik lehetőség az iskolaváltás olyan iskolába, ahol van informatikai osztály.

2013. máj. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az osztályfőnököm szerint bevezettek egy törvényt miszerint ha 4 tantárgyból megbukik valaki akkor újra kell járnia az osztályt. 4 vagyok jelenleg és sajnos 3 érettségi tantárgyból húztak meg a negyedik az tesi lett a lógások miatt. De biztos vagy benne hogy el lehet menni attól még pótvizsgára?
2013. máj. 2. 23:29
 3/4 A kérdező kommentje:
ezek szerint mégse :( [link]
2013. máj. 2. 23:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor már válaszoltál is a saját kérdésedre, és még én is tanultam belőle, köszi. De valóban nem hiszem, hogy lett volna esélyed ennyi tárgyból, ez csak elméleti különbség.
2013. máj. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!