Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az angol középszintű érettségi...

Az angol középszintű érettségi írásbeli része hogyan zajlik, illetve hol lehet használni szótárt?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk az írásbelim 4-es lenne a szóbelim pedig 5-ös akkor az hányas lenne?Ezt hogy számolják?Kérlek írjátok már oda hogy mikor érettségiztetek.Előre is köszönöm.
2013. máj. 2. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:

117 pont az írásbeli rész összesen, 33 a szóbeli (tehát az írásbeli jóval fajsúlyosabb sajnos), tehát nem osztályozzák külön-külön, csak pontozzák.

A szóbelit ezek alapján: [link]

Az írásbelinél csak a levélírásnál lehet szótárat használni, a szövegértéseknél és a nyelvtani résznél nem.

Az érettséginek nem lehet 0 pontos része, egyébként pedig már 120 ponttól jeles az eredmény, 90 ponttól pedig jó.

(Én még 1987-ben érettségiztem:), most már érettségiztetek egy ideje.)

2013. máj. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egy pici korrekció az előzőhöz: középszinten lehet 0 pontos rész, mivel a vizsgaleírás szerint a teljes írásbelire kell 12%-ot elérni, csak emelt szinten számít négyrészesnek az írásbeli. De ez valószínűleg nem érdekes a kérdezőnek, ha 4-es-5-öst akar.

Pluszinformáció a részletekről: [link]


Én még az első válaszolónál is régebben érettségiztem, de ennek az égvilágon semmi jelentősége, ugyanis értek hozzá, és ez számít. :-)

2013. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha minden igaz 240 perc van az egészre

Hatvan perc az első részre, 30 perc a másodikra,

utána hallás utáni értés, legvégül levél (harminc perc)

2013. máj. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első három résznél nem használható

szótár (Csak az utolsónál)

2013. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) akkor ha például az írásbelin 100 pontot érek el és a szóbelin 30 akkor az 5-ös?
2013. máj. 4. 13:17
 6/8 A kérdező kommentje:
tehát az írásbeli és a szóbeli rész pontjai együttesen adnak egy jegyet?
2013. máj. 4. 13:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, 130/150=86% (lefelé kerekítve), az ötös. Egyben számít az egész.
2013. máj. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. máj. 5. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!