Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Keresnék olyan tankönyvet és...

Keresnék olyan tankönyvet és feladatgyűjteményt, amiből emelt szintű történelem és magyar érettségire (szóbeli+írásbeli) fel tudok készülni fakultáció nélkül (saját magam, lehet hogy külön tanárral) (? )

Figyelt kérdés
A tanmenet szerinti tankönyvek csak a középszintre készítenek fel, és interneten keresgélni nehéz lenne. Biosz-kémiás vagyok és azoktól nem szeretnék megválni de magyar - töriből is szeretnék érettségizni (Ki tudja mit hoz a jövő?). Tanárokkal majd ha ott lesz az idő beszélek, de most még a könyveket szeretném előtt tisztázni. Előre megköszönném a hasznos válaszokat, linkeket, ajánlásokat! :)

2013. ápr. 30. 18:54
 1/5 anonim ***** válasza:

,,A tanmenet szerinti tankönyvek csak a középszintre készítenek fel" - na ez az emelt magyarnál pont nem így van. Az emeltet gyakorlatilag a Mohácsy-féle tankönyvek alapján állítják össze. Azokban minden benne van, de tényleg minden. Pl. valamelyik korábbi évben a 19. század második felében alkotóktól voltak idézetek, be kellett lőni, hogy melyiket ki mondta/írta. Csak olyan részletek voltak, amik a Mohácsy-tankönyvben az adott írónál idézve voltak!! Tehát még nem is az, hogy tanuld meg a szöveggyűjteményt kívülről vagy valami, ott volt minden írónál pár sor, és egy az egyben azokat tették be.

Tehát ha a Mohácsy könyveket megtanulod, nagy gáz nem lesz, ezen kívül még nézd át nyelvtanból a mondattant, írásbelire az szokott kelleni, minden stílust, műfajt, költői képeket, strófaszerkezeteket stb.

Én úgy csináltam hogy néztem a korábbi írásbeliket és kijegyzeteltem, hogy melyik feladathoz milyen tudás kell, mit kell megtanulni, és ezek egyeztek javarészt, tehát tök jól fel tudtam készülni. Szóbelire meg ugye meg vannak adva a tételek.

Az esszékhez, főleg a reflektáláshoz meg ugye olvasottság, széles irodalmi tájékozottság kell, de gondolom anélkül nem is gondolkodnál az emelten, szóval hajrá :)

2013. máj. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom, ezekkel sokat segitettetek, nem gondoljatok hogy sok lenne a 4 emelt? Tudom majd hasznositani? Mert jo hogy en szeretem ezt meg erdekel minden foleg toribol, de nem valoszinu hogy hasznalni is tudnam majd. Mit gondoltok? Megeri az erofesziteseket?
2013. máj. 3. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt elsősorban nyilván neked kell eldönteni attól függően, hogyan szeretnéd folytatni a tanulmányaid. Én egyetlen esetben látom indokoltnak kettőnél több emelt érettségi letételét: ha nagyon eltérő szakokra jelentkezel, ahol teljesen mások a kötelező emelt érettségi tárgy követelményei. Pl. beadod állatorvosnak és magyar szakra is. Ez azért elég ritka, bár ha nincs világos elképzelésed, előfordulhat. Viszont azt eléggé fontold meg, hogy lesz-e energiád egyszerre négy tárgyra készülni emelt érettségiből. Azt se felejtsd el, hogy ha esetleg egy-egy tárgyból százalékos arányban gyengébben teljesítesz, akkor ugyan megkapod a többletpontokat, de a 200 pontos tanulmányi+érettségi pontokból veszíteni fogsz.


Ha viszont nem tervezel ilyen jelentkezést, akkor előnye nem nagyon van a dolognak. Plusz pontot nem kapsz érte, mivel a max. 100 pontot kihozza két tárgy, hobbiból szerintem felesleges kockáztatni a megtanulandó anyag növelésével. Az egyetlen másik előny az lehet, hogy ha a későbbiekben szeretnél váltani szakot, akkor nem kell újra letenned az érettségit - ami két tárgy esetében 50.000 Ft vizsgadíjat jelentene idén. Szerintem ez is olyan eset, ami miatt nem érdemes túlterhelni magad az érettségi időszakban. Ha egy félév kultúrantropológia után mégis rájössz, hogy inkább mikrobiológus lennél, legfeljebb elmész akkor emeltezni és kifizeted. Van még időd változtatni, ha úgy érzed, ne próbálj mindent egyszerre csinálniés túl sokat markolni.

2013. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2013. máj. 3. 21:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire aktuális a kérdésed, de én emelt törire ebből készültem itthon + suliban a tanárom foglalkozott velem heti 3x legalább. Előtte fakkra is jártam + osztályozót + előrehozotatt csináltam belőle. Mindre régi feladatsorokat néztem még át.

[link]

Illetve ha mész külön tanárhoz lehet ad is, de te is kérhetsz tőle feladatok, könyveket, amiket hasznos lehet elolvasni.

2013. aug. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!