Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Konduktor szeretnék lenni, de...

Konduktor szeretnék lenni, de pici vagyok,158cm/50kg. Ez hátrány szerintetek?

Figyelt kérdés
A konduktor szakmához nem árt ha valakinek erősebb fizikuma van :\

2013. máj. 2. 16:45
 1/3 anonim válasza:

Hát van testi alkalmassági:

nőknek: (férfiaknak mindenből egy kicsit több, de csak egy kicsit)

-3 perc folyamatos futás

-zenés gimnasztika, a lényeg hogy bírd szusszal

-egyensúlyozó járás fordulatokkal felfordított padon

-pad átugrása egy lábról, érkezés páros lábra guggolásba

-célba dobás kosárlabdapalánkba

-egykezes dobás kézilabdával

-labdaadogatás helyben+futás közben párokkal

-labdavezetés jobb bal kézzel

-3 fekvőtámasz


szerintem ezek teljesíthetők, ha valaki nagyon béna mozgású, mint például én, akkor is be tudja gyakorolni. Szerintem a testtömegindexed teljesen jó, a normális alkat legnormálisabb szintjén, alacsonynak sem számítasz annyira. (Én is csak 163 cm vagyok) Ez nem hátrány egyáltalán, a lényeg hogy szeresd a gyerekeket, kedvesen viszonyulj hozzájuk és ne essen nehezedre megmozdulni :)Abba nem fognak belekötni, hogy lehetnél pár centivel magasabb, főleg ha teljesíted azt alkalmasságit.

Én is konduktor szeretnék lenni, most 11.-es vagyok és nagyon készülök rá, ha van bármi kérdésed, írj nyugodtan :) Sok mindennek utánajártam már

2013. máj. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

részletesebben az alkalmasságik: Ének-zenei alkalmassági vizsga:

- hallásvizsgálat keretében néhány magyar népdal, vagy műzenei szerzemény előadása emlékezetből

- szabad választás alapján (a dalokat más-más kezdőhangról is meg kell tudni szólaltatni), a zenei emlékezet vizsgálata során egyszerű, rövid ritmussorok visszahangoztatása (negyed-, nyolcad-, pontozott ritmus és szinkópa kombinációiból) tapsolással, kopogással; néhány hangból álló egyszerű dallamok visszaéneklése dúdolással vagy szolmizálva,

- a kottaolvasási készség vizsgálata során néhány ütem lapról olvasása az egyszerű gyermekdalok szintjén az ötvonalas rendszerben.


. Beszédalkalmassági vizsga:

- 10-15 soros nyomtatott prózai szöveg felolvasása, szükség szerint a szöveg reprodukálása, illetve beszélgetés. A szöveget közismert gyermekirodalmi művekből jelölik ki. A jelentkezőnek a felolvasandó szöveg előzetes megismerésére időt adnak.

Kizáró okok:

- hangképzési rendellenességek

- ritmuszavarok

- a beszéd megértését akadályozó rendkívül zárt ejtés


. Tesi alkalmassági vizsga:

- közepes iramú, folyamatos futás (nők: 3 perc, férfiak: 5 perc)

- oktató által vezetett zenés gimnasztika folyamatos végzése, a főbb alapformák végeztetésével (szökdelések, karkörzések, törzshajlítások, felülések, törzsemelések, és rugózások)

- egyensúlyozó járás fordulatokkal, két zsámolyra helyezett felfordított padon,

- néhány lépés nekifutásból - keresztbe állított és felfordított - pad átugrása egy lábról, érkezés páros lábra, guggolásba,

- célba dobás függőleges célra (kosárlabda palánk) egykezes dobással, kézilabdával 8 m-ről,

- labdaadogatások helyben futás közben párokban, ügyes és ügyetlen kézzel, felfújt labdával,

- labdavezetés ügyes és ügyetlen kézzel,

- felfüggés hajlított karral (nők: 5 mp, férfiak 8 mp)

- mellső fekvőtámaszból ereszkedés, legalább derékszögig hajított karú fekvőtámaszba, tolódás mellső fekvőtámaszba (nők: 3-szor, férfiak: 6-szor)

2013. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)))
2013. máj. 15. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!