Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha disszociatív személyiségzav...

Ha disszociatív személyiségzavarban szenvedek (skizofrénia) kaphatok jogosítványt? Közlekedés során mennyire hátrány ez, egyáltalán jelent-e hátrányt? Bővebben lent

Figyelt kérdés
orvosom diagnosztizálta 1 éve, de kérésemre nem írt jelentést róla, több vizsgálat kéne hozzá, ne bélyegezzen meg engem, de ha mégis így van, megéri belekezdeni a jogosítvány megszerzésébe?
2013. márc. 17. 17:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet, abból kiindulva, hogy skizofrén orvost is engednek praktizálni. Vannak ennek fokozatai, gondolom a tied nem súlyos. Ha rendesen szeded a gyógyszereket, nem lesz bajod.

Ha az orvosod ennyire nem tartotta jelentősnek, akkor szerintem lehet jogosítványod.

2013. márc. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szerintem kaphatsz. Én is ebben szenvedek és van jogsim.


21/f

2013. ápr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 JakabJA válasza:
100%

Tévedsz! A disszociatív személyiségzavar nem egyelő a skizofréniával. A disszociatív személyiségzavarban szenvedő betegek kettő, vagy annál több alszemélyiséggel rendelkeznek, míg a skizofrén betegek olyasfajta tüneteket produkálnak, mint például kataton révület, kataton izgatottság, beszéd és hallászavar, elme megzavarodása, érzelmi elsorvadás, stb...

A két kórt gyakran keverik egymással, ezért nem csoda, hogy te is skizofréniának hiszed a betegségedet, vagy éppen a skizofréniát gondolod disszociatív személyiségzavarnak.

2014. máj. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!