Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a kémia alapszak az...

Marlboro5 kérdése:

Milyen a kémia alapszak az ELTE-n?

Figyelt kérdés
Az első év buktatóira, nehézségeire lennék kíváncsi, meg úgy általánosságban bármilyen információt megköszönnék..

2013. máj. 3. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Én egy szegedi kémiás ismerősömtől azt hallottam, hogy elég jó, de a tantervük (mármint az ELTE-seké) valami borzalmas, átláthatatlan tematika alapján épül, össze-vissza tanulják a dolgokat, de azokat jól:P
2013. máj. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én PE kémia alapszakos hallgató vagyok, és a tanáraink azt mondják, hogy itt a legjobb a kémia oktatás az országban.
2013. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs az offért (előző voltam).
2013. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 FDra ***** válasza:

Az ELTE-n messze a legmagasabb színvonalú a kémiaoktatás az országban. Nyilván minden egyetem, főleg a nagyobbak, szeretik a magukénak mondani ezt a címet, de ha megnézed a világranglistát az egyetemekről, akkor látni fogod, hogy az ELTE Természettudományi Kar magasan a többi egyetem(i kar) fölött van a rangsorban.


Amit a kémia szakról tudni kell: van néhány kötelező modul, amit utálni fogsz (gazdaság, informatika), és minden tárgyból fel kell kötni a gatyát, mert az egymásra épülések komolyak. Amit az első félévben MINDENKÉPP meg kell csinálnod, az a szervetlen 1, a bevezető matematika kémikusoknak 1 és FŐLEG az általános kémia. A második félévben a szervetlen 2, a bev. mat. 2 és a fizikai kémia 1 a legfontosabbak. A többin lehet spórolni, ezeken nem. Ha ezeket a tantárgyakat nem csinálod meg, akkor nagyot fogsz szívni. Az ált. kémmel minimum egy félévet csúszol, de ha szerencsétlen vagy (mert pl. nem a vizsgád nem lett meg, hanem a laborod vagy a számolási gyakorlatod), akkor akár egy egész évet is.


Szóval, ez nagyon nem egy büfészak, tanulni kell, mint az állat, de megéri. Tényleg. Rohadt jó a közösség, imádnivalóak a barátok, érdekes az anyag és a legtöbb oktató felkészültsége minden elvárásnak megfelel.


Remélem, tudtam segíteni :)

2013. máj. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 smile44 válasza:
FDra ! Jól gondolom hogy az ELTE-re jársz ? :)
2013. máj. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!