Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tippek, hasznos tanácsok az...

Tippek, hasznos tanácsok az érettségihez?

Figyelt kérdés

Jövőhéten hétfőtől kezdődik az érettségi, ezért szeretnék tanácsot kérni azoktól aki már érettségit tett. Igazából nem arra vagyok kíváncsi, hogy pl: "mielőtt elolvasod a szöveget, olvasd el a kérdést" és stb. hanem olyan érdekel, amit suliba nem nagyon emlegetnek!

(matek,magyar,töri,angol.. bármi jöhet!)


2013. máj. 3. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha az írásbeliket túléled, akkor nem lesz gond:D Az is inkább csak fárasztó. Hétfő délután hazamész és belegondolsz, hogy ugyan ez a tortúra még 3 napon. Számomra ez volt az egyik legnehezebb dolog.

A másik az emelt szóbeli, de így visszagondolva az elég röhejes volt.

2013. máj. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, és ne igyál sok folyadékot. Nekem töri írásbeli közben kétszer is ki kellett menni:D
2013. máj. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Jah és ha idegessék miatt nem tudsz aludni, akkor nyomjál be 1-2 felest lefekvés előtt, nekem azért is lett szar a magyar érettségim helyes írása, mert előtte keveset aludtam az idegesség miatt.
2013. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pihenten menj oda
2013. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az utolsó napon már ne foglalkozz vele, lazíts.
2013. máj. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nos, most már ne tanulgass rá, ne is olvass bele semmibe mert tök felesleges ezzel csak összekavarod azt a kis tudást ami a fejedben van. Esetleg a matekra gyakorolhatsz egy kicsit, az kicsivel másabb persze, de ott se a képleteket, meg a definíciókat vedd át, hanem oldj meg különbözőfeladatokat.

Akkor érettségi előtt legyél bent legalább fél órával korábban, hidd el kell az a fél óra. Előtte reggelizzél, akár otthon, akár a suliba, ne éhgyomorral legyél bent. Egyél meg egy szelet csokoládét az serkenti az agyat, de eheted vizsga közben is, lehetőleg étcsokit, és ne ilyen ízesített akármiket. Szőlőcukor is nagyon jó erre.

Használd azokat a segédanyagokat amiket engedélyeznek. Ugye magyaron a helyesírási szótár, matekon a négyjegyű függvénytáblázat, törin ugye az atlasz, a nyelvin akkor a szótár.

Lehetőleg ne kapkodj nyugodtan olvasd el a kérdést, akár többször is, és szépen nyugodtan írd meg.

És a legfontosabb, ne egy szem tollal menj oda, vigyél legalább 4-et hogy legyen tartalékba.

Amire még érdemes odafigyelni, ez már inkább a szóbelire vonatkozik hogy ha kihúzol egy kérdést vagy is tételt akkor dolgozd ki papíron alaposan, használd a segédanyagot amit adnak hozzá, mert van hogy adnak, és mindenképp használd a papírra leírt kidolgozást felelés közben, persze ha olyat mondasz amit nem írtál le, az nem baj, meg ha esetleg ne mondtál el mindent amit leírtál az sem gond, mert az írásodat is le ellenőrzik és adhatnak rá plusz pontot.

A lényege az, hogy ha túl vagy az írásbelin akkor pihenj egy pár napot a szóbeliig, így nem tudom mennyi időd lesz rá, de lehetőleg pihenj is azért mielőtt elkezdesz rá készülni. És ha 1 mód van rá, ne tanulj a szóbeli előtti napon.

Hirtelen ennyi ami eszembe jutott, én is így csináltam bevált.

2013. máj. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egyél rendesen mielőtt elmennél

(Mert több órán keresztül nem lesz mit enni)


Vasárnap már semmit ne nézz át

2013. máj. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne gondolj mindenre most

Koncentrálj csak a magyarra (meg a matekra) először

Először azon legyél túl

2013. máj. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet majd ugye használni a töriatlaszt is meg a négyjegyű függvénytáblázatot is. Nem tudom eddig mennyire használtad őket, de jól jön, ha tudod nagyjából, hogy mi hol van benne, hol kell keresni, hogy ha használnod kell, akkor ne a kereséssel menjen el csomó idő. Ezt azért írom, mert mi olyan hú de sokat nem használtuk egyiket sem és jó volt, hogy előtte átlapoztam.

Ne nagyon menj ki közben a mosdóba, mert sok idő elmehet vele. Egy fél literes vizet vigyél, abból iszogass néha. Enni vigyél egy kis csokit, olyan kekszet vagy pár falat kaját, amit könnyen ki tudsz bontani, be tudod hamar kapni, nem morzsálódik, nem csörög a papírja.

Legyen nálad mindennap legalább 3 kék színű toll! A matek előtt 100-szor nézd meg, hogy biztos meg van-e a számológéped.:D

Érdemes a vizsga legvégéig bent maradnod. Sose lehet tudni, hogy eszedbe jut-e még valami, ha van időd, akkor nézd át a feladatokat.

Sok sikert!:)

2013. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Egyél rendesen mielőtt elmennél

(Mert több órán keresztül nem lesz mit enni)"


Ételt/italt lehet bevinni, szóval nem fog éhen pusztulni.

Előző félévben volt egy vizsgám, 3 órás volt + szakmai tantárgy, így nehéz is volt és nem is akartam elrontani. Azt hittem lehet bevinni kaját, de előtte közölték, hogy kint kell hagyni mindent, csak tollat + személyi igazolványt lehet bevinni. Én h.lye meg nem is ebédeltem és reggelire is alig ettem valamit. Plusz még az is meg volt szabva, hogy milyen időpontokban lehet elhagyni a termet (wc-re se lehetett kimenni). Képzelheted mit éltem át. Na ott majdnem éhen haltam:D De a vizsga szerencsére sikerült.

Bocsi, egy kicsit eltértem a tárgytól: a lényeg, hogy vannak rosszabb "vizsgakörülmények" mint az érettségi, szóval ilyen téren nem kell félni.

2013. máj. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!