Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egészséges város, talán...

Egészséges város, talán mondhatjuk: városi környezetvédelem. Ezzel foglalkozni, kutatni, ilyesmi TDK?

Figyelt kérdés

Egészen kicsi, kb. harmadik, negyedikes általános iskolás korom óta zavart, hogy egy nagyváros nyáron sokkal melegebb, mint vidék, éjjel nem hűl le, ezen felül zaj van és nagyon egészségtelen levegő, ami van olyan rossz, mint a láncdohányzás.

Abban hiszek, hogy ezen lehet némileg javítani. És nem unokáinknak meg ilyenek, hanem már magunknak is.

Kiskorom óta időről-időre fantáziálgattam, én hogyan terveznék meg egy lakótelepet, hogy az egészséges, nyugalmas legyen, vagy egy belvárosi kétszer négy sávos utat milyennek képzelnék el.

Ezen felül érdekelnek a műszaki dolgok, van is kicsi műszaki érzékem. Szeretek fotózni és mások szerint előfordulnak jó fotóim, tehát TALÁN van szépérzékem is. Érdekel a közlekedés.

Tantárgyilag a biológia a kedvencem.


Sok dolog érdekel, és hol egyik, hol másik jobban. De talán a városok élhetőbbé tétele a legidőtállóbb. Talán ez a hivatásom is.


Tudom, manapság nehéz minden ehhez hasonlóval elhelyezkedni. Az most egy picit mellékes(ebb).


Milyen szakra menjek át esetleg? Jelenleg környezetmérnök szakra járok, a neve, de a szakleírása alapján se gondoltam volna, hogy ennyire távol áll fentiektől. De igazából ég és föld.

Ha itt maradok, vagy amíg itt maradok...

Lehet kutatni, TDK-zni olyan témákban, mint a négyes fasor nagy lombkoronájú fákkal, mennyivel teszi hűvösebbé az utcát, mintha nem lenne ott semmi; vagy esetleg mennyit számít a "zöld" fal (bár még nem sok ilyen van, ha van is Bp-n), vagy egy közpark mennyiben javítja a levegőminőséget; a közparkban belül mennyivel jobb a levegő és mik az indikátorai ennek?


2013. máj. 4. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ez érdekel, akkor persze kutathatsz ebben a témában is. Keresned kell egy konzulenst, aki elvállal és aki felkészít, olyan tanárt válassz aki jártas ebben a témában.
2013. máj. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
egyébként sztem a környezetgazdálkodási agrármérnök szak lenne a nekedvaló
2013. máj. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az még távolabbinak hangzik a jelenlegi szakomnál.

Vagy nem az?

2013. máj. 6. 19:56
 4/9 anonim ***** válasza:
nézz utána a felvi.hu-n, szerintem nem az, bár laikus vagyok a témában
2013. máj. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Arra még át is tudnék talán jelentkezni..


A felvi.hu-ban nem bízom.

A környezetmérnöki szakról is hetet havas összehordanak, hogy szimpatikus legyen, és a 10%-a igaz még papíron is :D

2013. máj. 6. 21:06
 6/9 anonim ***** válasza:
akkor szerintem az a legjobb hha rákeresel a keresőben a szakra, kiadja melyik intézményben oktatják és megnézed a szak mintatervét... ha szimpatikusak a tantárgyak, meg a szakról szóló leírás, akkor utánakérdezel hogy szeptembertől átjelentkezhetnél-e, gondolom ha sok tárgy egyezik átvesznek
2013. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mennyire vagy testközeli kapcsolatban a környgazd agrárm. szakkal?
2013. máj. 6. 22:17
 8/9 anonim ***** válasza:
írtam h laikus vagyok, szval abszolút nem, csak segíteni próbáltam. a kérdésedben a TDK-ra figyeltem fel, mert én is kutattam, igaz más témában (joghallgató vagyok), és a TDK menetét tudom csak.
2013. máj. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értem. :)

És köszönöm is.

2013. máj. 6. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!