Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hasalt már el valamelyikőtök...

Hasalt már el valamelyikőtök emelt szintű magyar érettségin? Vagy azért mindenkit "áttuszkolnak" rajta?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 00:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem ismerek ilyet,de itt olvastam egy kérdésnél,hogy egy csaj elhasalt valami 17%-al...
2013. máj. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Komolyan, ki az a hü.lye aki emeltre megy és ezen gondolkodik? Ha nem tudsz legalább 70%-ot írni emelten, akkor inkább középre menj, semmi értelme sincs egy kettes emelt érettséginek...
2013. máj. 5. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Utolsó, te sem nagyon ismerheted az emelt érettségi menetét?

70%ért összetenném a két kezem, pedig elég jó vagyok magyarból.

Ha van hozzá affinitásod és tudsz tanulni (jóó sokat), akkor mindenképpen megéri az emelt, mert, ha mondjuk hármasra sikerült, akkor is ugyanannyi plusz pontot kapsz, mintha 5ös lenne, itt nem számít a százalék. Viszont, ha jól tudom 33%-ot kell elérni, hogy megkapd a pluszpontokat.

Kérdésdre nem tudok pontos választ adni. Viszont egy barátnőm mesélte, hogy emelt magyaron csak 5 tételt tudott és mind az ötöt kihúzták az előtte lévők. Ő végülis Babitsot kapta, de nem tudott semmit. Sorra került, de nem tudott semmit, viszont nagyon sokat segítettek neki. A végén már ott tartottak a vizsgáztatók, hogy melyik égtájnak ugyanaz a neve, mint a Babits által szerkesztett folyóiratnak.

Ez nyilván csak egy példa, ahány hely, annyi szokás.

Remélem tudtam segíteni:)

2013. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Második:

Hidd el, ha nem kéne, én sem mennék emelt szintre, de egyáltalán ahhoz, hogy felvegyenek az egyetemre, egy emelt szintű kötelező. Úgyhogy kösz az értelmes válaszodat...

2013. máj. 5. 19:58
 5/12 anonim ***** válasza:

"Utolsó, te sem nagyon ismerheted az emelt érettségi menetét?

70%ért összetenném a két kezem, pedig elég jó vagyok magyarból. "


Tavaly érettségiztem emelt történelemből, 92 vagy 93%-ra, most már nem vagyok benne biztos, de ha 80% alatt lett volna akkor tökön szúrom magam. Teljesen tisztában vagyok a menetével és azzal is, hogy kb nulla tanulással meg lehet írni 50% körül bármiből az érettségit emelten is (na jó, matekból nem ártana rá készülni, az eléggé zsákbamacska emelten).


Kérdező: nem kötelező emelt szintű érettségit tenned, pár egyetemnél megkövetelik, de ha oda akarsz menni akkor ne nyafodj, hanem tanulj mondjuk. Pár nap alatt mindenből fel lehet készülni. Azt csak úgy most mondom, hogy egyetemen félévente lesznek vizsgáid, amik azért jóval nehezebbek egy sz.ros érettséginél...

2013. máj. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

hogy ment? :)

én láttam ma olyat, aki beesett 8 után 3 perccel, de még átszuszakolták, hogy okéjó, üljön le satöbbi, és írja. másfél órával előbb elment, a verselemzéshez konkrétan egy arasznyit írt, a feladatokat sorra húzta ki .. hát nem élete érettségije

2013. máj. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Megment, köszi a kérdést. Mondjuk a versrészletek totál ismeretlenek voltak, de hármat eltaláltam :D


Második, "93%-ra megírtam a tesztet" válaszadó - nem hinném, hogy nyafogtam volna, vagy igen? Megkérdeztem, hogy bukott-e már valaki ezen a vizsgán, és megjegyeztem, hogy arra a szakra, ahova én akarok menni, és amire 470 pontot kell elérnem azért, hogy állami ösztöndíjas legyek, kötelező egy emelt szintű érettségi. Csütörtökön angolból is voltam emelten, sőt, mivel én külföldi vagyok, itthon is érettségizem 4 tantárgyból, ezáltal kétszer kell leérettségiznem, plusz nyelvvizsgát is tettem le. Így akár tökön is szúrhatod magad miattam, ha annyira oda vagy a 93%-oddal. Én szimplán megelégszem azzal, ha sikerül őket megcsinálnom, így összeszedve a kért pontot.

2013. máj. 11. 10:12
 8/12 A kérdező kommentje:
Az meg, hogy az egyetemen a vizsgák sokkal nehezebbek - tisztában vagyok vele, de te meg ne felejtsd el, amikor te érettségiztél, a legnagyobb gondod éppen az volt, hogy leérettségizz, és nem az, hogy oké, ez csak egy sz.ros érettségi, kit érdekel, meg lesz-e vagy sem, jövőre úgyis jön a vizsgaidőszak. Erre csak annyit: ha egyetemen is szeptembertől rendesen tanulnál, és nem az utolsó 1 hónapban állnál neki a könyveket böngészni, akkor talán nem "nyafognál" a vizsgáid miatt. Pont.
2013. máj. 11. 10:15
 9/12 anonim ***** válasza:

1. Nem nagyzoltam a 92 valahányas érettségimmel, tök átlagos volt ez emelten.

2. Nem kívánom tökön szúrni magam, bár ha tovább nyafizol akkor lehet megteszem mégis.

3. Nem panaszkodtam a vizsgákkal kapcsolatban, csak megemlítettem csak úgy szemlélet tágító jelleggel, hogy készülj fel az orálra.

2013. máj. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ezt itt és most abbahagyhatjuk. Semmi kedvem hülyeségeken lovagolni, mikor úgyis túl vagyok már az írásbelin. És nem vagyok az a "leállok egy tök ismeretlennel veszekedni" fajta. Béke.
2013. máj. 11. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!