Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű magyar érettségin...

Középszintű magyar érettségin elég a kb.2 és fél/háromnegyed oldalas esszé, vagy az még "kirívóan rövid"-nek (-10 pont lsd. Megoldókulcs) számít a pontozásnál?

Figyelt kérdés

Ha ennyire sikerül, azért vajon vonnak-e le pontot, s ha igen, kb. mennyit?

(Ezen gondolkozom már egy napja..)



2013. máj. 4. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én is pont ma kérdeztem a magyar érettségiről :D:D


sztem elég annyi, de akkor már írd nyújtott betűkkel, akkor meg úgyis meg van, nem gondolod, hogy megszámolják

2013. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én nyújtott lóbetűkkel fogok tudni ennyit írni. :D
2013. máj. 4. 22:24
 3/13 anonim ***** válasza:
a minimum 3 oldal, a maximum 8. hát én 3nál nem bírok többet írni, egyszer sikerült 3 és fél oldal. szerintem mindenki a 3 oldalt célozza meg, az már megfelel a terjedelemnek. de ha -10 pont, akkor érdemes még írni egy fél oldal marhaságot, hogy meglegyen :D
2013. máj. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nálam a baj ott kezdődik, hogy nekünk sose kellett 1,5-2 oldalasnál hosszabb esszét írnunk magyarra, ráadásul csak a verselemzést gyakoroltuk, novellaelemzést és érvelést egyszer se. (Mármint suliban, otthon azért próbálkoztam, csak miután nem lett a magyartanárunk által kijavítva, nem tudom, hogy az ő elvárásainak megfelelőt sikerült-e alkotnom, merthogy mégiscsak ő fogja majd az érettségimet értékelni ..)

Na mindegy, majd meglátjuk mit hoz a hétfő. :D

2013. máj. 4. 23:34
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is parázok emiatt. Nekünk pl. verset nem kellett elemezni soha. Amit kellett, ledarált a tanárnő és kész. Ez mind szép és jó, csak így mégis hogy tudnánk holnap verset elemezni?!

Mondjuk a 3 oldalnyi terjedelem miatt csak azért izgulok, mert kis betűkkel írok és hiába kezdem el írni nagyobb betűkkel, idővel a megszokott kisbetűimmel kezdek írni, mert ez van megszokva.


Egyébként általában 3 oldal a minimum, ezt tartani kell. De ne aggódj, menni fog.

2013. máj. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az érettségi lapokat b fele írással is be lehet teríteni, mint egy normálisat, ne izguljatok :D
2013. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:

Ha ötlet híján vagy, azt javaslom, írj egy rövid bevezetést a semmiről - ez alatt azt értem, fejtsd ki röviden, miről fogsz írni, milyen szempontok alapján elemzel, valamint a végére egy kis befejezést, melyben röviden kifejted a véleményedet, és írsz egy kis konklúziót. Ezek mellé javasolom, hogy legyenek benne felsorolások - erre a legjobb példa, ha a stilisztikai elemeket és tulajdonságaikat, a szereplők tulajdonságait felsorolod. Ha ez sem elég, idézz.

Ha mindezekkel együtt nem haladja meg a 3 oldalt, akkor nagy betűkkel írj és minden új bekezdést írj beljebb.

2013. máj. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Be vagyok tojva :D
2013. máj. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az érvelés a legkönnyebb :D mi vettük mindet,de az osztály 99%-a tutira azt fogja írni :D aki írta a hosszú bevezetést általános dolgokról, annak igaza van. Abból már összejöhet egy fél oldal,hogy a szerelemről (vagy az épp adott vers/érvelés témájáról filózol :) )

Sok sikert :)

2013. máj. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
na hogy ment srácok? :D
2013. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!