Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz lesz, ha írásbeli...

Nagyon gáz lesz, ha írásbeli érettségiken nem ünneplőben fogok megjelenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nincs sem bársonynadrágom, sem ingem. Esti tagozatos iskolába járok. Az egyik tanár azt mondta, hogy írásbelire nem kötelező ünneplőben megjelenni csak ne sportos öltözék legyen. Múlt hét pénteken rendeltem rám valló öltözéket, de sajnos csak szóbeli érettségire lesz kész.

Sötét farmert, fekete felső, ill. ünneplőcipőt tudok felvenni. Ill. felső alá egy inget aminek a gallérját ki tudom tenni, de nem ér össze (tehát afféle optikai tuning). Szerintetek így rendben leszek?



2013. máj. 5. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
így igen, de a gallér mindenképpen látszódjon
2013. máj. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtató. :)
2013. máj. 5. 10:00
 3/10 anonim ***** válasza:
írásbelin, főleg estin, tényleg nem fontos, csak ne pizsibe menj oda. én is estin érettségizek :)
2013. máj. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem válaszolni szeretnék , csak ha már itt ennyi esti tagozatos van , akkor kapok az alkalmon és megkérdezem , ami már régóta foglalkoztat. Ti ugyanazt az érettségit írjátok, amit a rendes nappali tagozatos gimisek? És ha igen , hogy tudtok rá felkészülni , hisz azt a rendes gimisek négy évig tanulják , ti meg max. egy évig.
2013. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

persze, hogy ugyanazt írjuk meg. :) nem 1 évig, 4 éves az esti képzés is, csak nem minden nap van tanítás - esetemben minden szombaton reggel 8-tól este 7-ig, 5 perces szünetekkel, tehát nagyon tömény, főleg úgy, hogy mi 90%-ban napi 8-10 órát dolgozunk.


ettől függetlenül nálunk ugyanúgy vannak dolgozatok, témazárók, felelések, vizsgák, kisérettségik. 1.2.3. osztályban nálunk is megvan a fizika, földrajz, biológia, társadalomismeret, csak 12. osztályban nincsenek ilyenek. hétköznap, aki nem így dolgozik, van lehetőség bejárni plusz előkészítőre, ez ilyen fakt jellegű.

2013. máj. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mi heti 2-szer járunk (kedd, csütörtök).

Az előzőhöz kiegészítésképen, az esti tagozatos diákok többsége csak egyszerűen le akar érettségizni, ergo a kettesre hajt.

2013. máj. 5. 17:24
 7/10 anonim ***** válasza:

nálunk so-so, többen továbbtanulunk, én pl. elte ttk-ra jelentkeztem, illetve Szegedre, sokan csak okj-re, de felsőfokú szakképzésre, és van, akinek tényleg csak az öntudata miatt kell a bizi, hogy legalább az alapműveltség meglegyen - hiszen már van munkahelye, családja.


a nehézség az az, hogy itt nincs olyan támogató rendszer a diák mögött, mint nappalin. nem segítenek felkészülni természettudományi érettségire, emeltről meg szó sem lehet, mindenki magára van utalva. ritka, hogy valaki emelt szintre jelentkezik. stb.

2013. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nálunk szerintem még emeltre sem lehetne jelentkezni, ami ugye most már alapfeltétel a felsőoktatásba. A legtöbb helyre minimum egy kell. Nálunk a többség már dolgozik, sőt olyanok is vannak akiket még talán ki is tehetnek a munkahelyükről, ha megszerzik az érettségit, mert túlképzettek lesznek (ne kérdezzétek, hogy akkor mégis minek járnak).

Én még csak 19 éves vagyok és csak egy éve járok estire úgy, hogy nem igazán tudom, hogy az idősebbek miként vélekednek a dolgokról. Azért jöttem át estire, mert enyhén szólva is rühellek tanulni és mivel 1 évvel az érettségi előtt nem akartam abbahagyni a sulit így ide kerültem (én is csak arra hajtok, hogy görbüljön, nem igazán akarok vele jelenleg semmit kezdeni).

2013. máj. 5. 19:43
 9/10 anonim ***** válasza:

ja, értelek, a lényeg, hogy meglesz.


én tudtam jelentkezni - hiszen ugyanabban a rendszerben történik a jelentkezés - , csak ki kellett érte fizetnem 25ezer forintot :( és persze másik iskolába kell mennem abból az egy tárgyból érettségizni.

2013. máj. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ja, én 22 vagyok, de otthagytam a gimit, tanultam szakmát, dolgoztam 2 évig, rájöttem, hogy én meg azt rühellem, így meló mellett belevágtam az érettségi-felvételi kombiba. kicsit rámegy az idegrendszerem, mert a suliban csesztetnek, hogy teljesíts rendesen, munkahelyen meg döntsem el, hogy tanulok, vagy dolgozom.


mindkettő jogos, de nem értem, miért nem bír egyik fél sem tolerálni egy cseppet sem. a lényeg, hogy már a végét járjuk, én 2 évet csináltam így, a bizim nekem fontos volt, tehát éjjelente is tanultam, most meg kénytelen voltam elmenni táppénzre, mert nem akartak szabit adni az érettségire. röhej.

2013. máj. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!