Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nekem...

Miért van az, hogy nekem órákat, kb.5-6 órát vesz igénybe 2 tantárgyból megtanulnom, amit meg kell? Ismerek olyanokat, akiknek ugyanez csak 1-2 óráig tart és mégis jó jegyet kap. Nekem miért ilyen nehezen maradnak meg a dolgok a fejemben?

Figyelt kérdés
2009. szept. 28. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy nem érdekel az, amit tanulsz? A töri, fizika, nekem is kb. 2,5-2,5 órába telik, viszont pl. ugyanennyi biosz megvan 10, max. 30 perc alatt.

Szerintem csak akkor aggódj, ha olyat is ennyi időbe telik megtanulnod, ami érdekel.

2009. szept. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem érdekel, amit tanulok. Ami érdekel azt semennyi idő alatt képes vagyok megjegyezni. De ami nem érdekel, hogy lehet a leggyorsabban, legeredményesebben megtanulni?
2009. szept. 28. 21:45
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlanék neked egy módszert, másoknál bevált, nem veszitesz semmit, ha megpróbálod!

Tehát, mivel nincs mindig kéznél valaki, kinevezel valamit (egy képet a falon, egy lámpát, az egyik sarkot, mindegy, lényeg hogy egy vonalban legyen veled, amikor tanulsz), ő lesz a Tök Hülye, igen igy fogják hivni. Átolvasod az anyagrészt egyster-kétszer, és amikor úgy érzed, hogy megvan a lényeg, akkor elkezded megmagyarázni a Tök Hülyének. Ha elakadsz, belepillantasz, ha már nem kell belenézni, kiállhatsz akár az egész iskola elé is előadást tartani.

Fontos, hogy komolyan vedd, és hangosan magyarázz a Tök Hülyének. Hidd el, hatásos! Sok sikert!

2009. szept. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!