Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyik rossz akarómmal járjak...

Egyik rossz akarómmal járjak egy iskolába? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy lány még 7.-es koromban piszkált rendszeresen, és ellenem fordította a "barátaim" meg az egész osztályt, mert nem adtamöbbet oda a leckém. Majd odaáig ment el, hogy majdnemegvert az egykori legjobb barátnőm. Ezután eljöttem egy másik suliba. Most lehet, hogy egy gimibe kerülök a felbujtó lánnyal. Szerintetek megéri megkockáztatni, hogy megint ellen fordít mindenlit? Mit tegyek, hpgy ne tudja megtenni?

2013. máj. 6. 23:05
 1/2 anonim válasza:
Az ilyen emberekkel szemben a legjobb módszer az, ha úgy reagálsz, ahogyan arra ők nem számítanak. Valószínűleg azért piszkált mert nem álltál ki magadért, vagy valamiért gyengébbnek gondolt mint a többiek (nem sértésként mondom, megéltem mindezt amit te). Tehát mindenképpen változtatni kell a hozzáállásodon, mivel ez az egyetlen dolog amin tudsz változtatni. Hiába próbálod keresni a megoldást úgy, hogy közben őt akarod megváltoztatni, mert nem fog sikerül. Azt ajánlom, hogy kerüld őt, majd ha továbbra sem hagy békén, akkor szállj szembe vele (nem verekedésre kell gondolni, hanem konkrétan mondd meg neki a véleményed, és ne számítson az, hogy mennyire félsz a következményektől). Mutasd meg azt, hogy igenis téged is tisztelni kell, hogy érsz annyit mint ő, sőt sokkal többet. Az új suliban pedig próbálj meg kapcsolatokat kialakítani, szerezz magad mellé egy olyan embert akiről tudod hogy sosem hagyna cserben (tudom, eddig azt hitted arról a barátnődről is, de mostmár tapasztaltabb vagy ennyivel, és észre fogod venni a jeleket). Összességében annyi, hogy ne hagyd hogy a közeledbe kerüljön, valamint maradj erős!
2013. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
*sikerülni
2013. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!