Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha itthon elvégzem az ügyvéd...

Ha itthon elvégzem az ügyvéd kart az egyetemen, külföldön is lehetek ügyvéd?

Figyelt kérdés

2013. máj. 7. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
ügyvéd kar nem létezik. Amíg ezzel sem vagy tisztában, ne legyenek ilyen irányú terveid.
2013. máj. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%
az elsővel tökéletes egyetértek.
2013. máj. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

1. ügyvédi kar nincs, csak jogász egyetem, az 5 éves, elvégzed, aztán gyakorlat aztán lehetsz ügyvéd

2. Nem, mivel minden országnak más a jogrendszere, ezért nem fogadják el külföldön a magyar jogi diplomát.

2013. máj. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó: a második pontod nem igaz, mivel átképzésekkel lehet valaki kint is ügyvéd magyar jogi diplomával. Ismerősöm egy éves átképzést végzett el külföldön, és kint tevékenykedik mint ügyvéd. Nálunk meg az egyetem hirdet ilyen-olyan külföldi ösztöndíjas kurzusokat, már diplomás jogászoknak/ügyvédeknek.
2013. máj. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ahogy mondták, csak jogi kar van, az egyetem elvégzése után három évig kell bojtárkodni ügyvéd mellett, majd egy év a szakvizsga időtartama, aztán lehetsz ügyvéd. Elméletileg külföldön nem lehet ügyvéd! Esetleg eu-s szakjogászként, de akkor sem külföldi ügyvéd leszel, hanem magyar ügyvéd, aki külföldön tevékenykedik.
2013. máj. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!