Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy átlagos de nem rossz...

Egy átlagos de nem rossz fodrász mennyit keres egy hónapban?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
-70,000
2013. máj. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mért mínusz 70,000?
2013. máj. 7. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Átlagos fodrász keresete...de ha mindenről ad nyugtát akkor tényleg ennyi maradn neki.

Sok mindentől függ egy fodrász jövedelme..pl. övé e az üzlet ahol dolgozik..mert ha bérli az már hatalmas kiadás a havi keresetéből. Alkalmazott e vagy vállalkozó..stb..ezek hatalmas tételek egy hónapban pluszban vagy mínuszban. Azt számold hogy egy átlag nap mondjuk van 25.000 ezer bevétele egy átlag fodrásznak. Az havi 500.000 ezer Ft. De ugye ebből kapásból lejön az anyagköltség és az üzlet rezsi (víz, villany, gáz, közös költség)..meg a NAV-nak fizetendő járulék (tb. és egészségbiztosítás), és a könyvelőnek fizetendő összeg a havi könyvelésért, meg a helyi iparűzési adó (igaz ezt évente vetik ki), esetleg iparkamarai tagdíj. Ezek a költségek mindig vannak..ha nem övé az üzlet akkor bérleti díj is lejön még..a maradék után meg adózni kell. Ha eléri az éves bevétele a 6 milliót (márpedig havi 500.000 bevétellel eléri) akkor még 27% áfát be kell fizetni szintén a NAV-nak és a maradékól 16% adót. Nos számoljál.....

5000 bevétel

ÁFA 135.000 Ft.

Járulékok 75.000 Ft. 8nem pontos összeg de csak néhány ezret térhet el)

Bérleti díj 25.000 Ft.

Anyag+ rezsi 65.000 Ft.

Könyvelő 10.000 Ft.

Tehát maradt 190.000 Ft

Abból adózol nyereségadót és iparűzési adót

Adó:30.400 Ft.

Iparűzési adó:3800 Ft.

azaz marad: 155.800 Ft. valahogy így néz ki a mai magyar vállalkozó helyzete..de könyvelők biztos jobban tudják..



Számold tovább...szóval alig

2013. máj. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úristen! Nagyon köszönöm hogy válaszoltál ilyen bőven a kérdésemre és hát tényleg elég kevés :P
2013. máj. 7. 19:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fodrászomnak kb. 200 ezer a jövedelme, de ő a belvárosban, az Oktogonnál bérel üzletet, ami havi 60 ezer.Baromi drága szerintem, mert egy melirozás vágással szárítással 8 ezer, míg a külvárosban uez 3500. Neki napi kb 5 kuncsaftja van, és van aki 1000 borravalót is ad, de így is panaszkodik, hogy kevés a bevétele. Szerintem azért több a havija, mint amit bevall.
2013. máj. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
71%
uristen ha a fodrasznak a napi bevetele 20ezer akkor eleg szarul dolgozhat en jelenleg ugy hogy 1500ft ba vagok hajat nekem mar azt jelenti 4ember 6ezer forint es van olyan fodrasz ismerosom akinek a napi penze 100-120ezer egy honapba altalaban egy jobb fodrasz akar 500ezere is ki johet mielot masnak hiszel vagy bizonytalan vagy szak fodraszt kerdez meg vagy vagk bele ne masnak a szavara agy nekem is azt mondtak eselytelen erre gondolj bele valaki 8orat dolgozik a gyarba 6ezerert amit fodrasz kent meg keresel csak ferdival 1ora allat mert egy ferfi haj vagas kb 15perc
2016. nov. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Springer Botond válasza:
54%

# 6/6-osnak:


Springer Botond mesterfodrász vagok.

Tehát kolléga, szakmabeli, mellesleg 1997 óta vagok fodrász.

Tehát van rálátásom a dologra.

Aki részletesen leírta a bevétel-kiadási oldalt annak teljes mértékben igaza van!

Ráadásul az eredeti kérdés 2013-ban született, most meg 2019-et írunk.

Azóta nyilván emelkedett a bevétel, de a kiadási oldal is, ráadásul nem is kicsit! 15 perc alatt összecsapsz eg férfi hajvágást??? Te jó ég! Nem lennék a vendégeid helyében...

15 perc az arra elég, hogy mosás/szárítás nélköl, hajvágógéppel szárazon. Az meg olyan is... :/


Visszatérve a kiadási oldalra:

BUDAPESTEN az elmúlt 4-5 évben olyan szintre emelkedtek a BÉRLETI DÍJJAK, hogy én már a 3-ik szalonomban dolgozom, mert egyszerűen nem lehet kigazdálkodni a havi 150-200ezres bérleti díjakat. ...és ebben még nincs benne a rezsi és az adók!

2019. ápr. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Springer Botond válasza:

6/6-osnak:


"valaki 8 órát dolgozik a gyárba 6 ezerért amit fodrászként megkeresel csak férfiakkal 1 óra allat, mert egy férfi hajvágás kb. 15 perc"


Akkora hülyeségeket írsz, hogy szerintem te nem vagy szakmabeli, már ne is haragudj...


1.

Mint írtam, egy tisztességes férfi hajvágás NEM 15 perc ahogy írod, hanem fél óra. (Mellesleg a vizsgákon is ennyi időt adnak rá) A 15 perc az egy nagyon összecsapott, száraz hajvágás géppel.


2.

Ebből az eleve téves 15 percből levezeted, hogy az akkor 4x15=1 óra, óránként 4 vendég, szorozva 6-8 napi munkaórával. Tehát ezek szerint az napi 24-32 vendég igaz???

Na ne vicceljünk!

Dgy fodrásznak NINCS napi 30 vendége!

Úgyhogy itt bukik is ez a számolásod...


3.

ELFELEJTETTED a bruttó bevételből levonni a KIADÁSOKAT! Az oké, hogy szépen felszoroztad a vendégek számát meg azt az összeget amit a vendég kifizet...

És hol vannak a kiadások???

Bérleti díj, üzlet rezsi (áram, víz, fűtés, kktsg, stb), adók és járulékok, plussz az anyagok (sampon, festék, lakkok, stb.)???


Mondom, hogy laikus lehetsz.

Egy igazi fodrász tudja, hogy a BRUTTÓ BEVÉTEL az nem egyenlő a NETTÓ JÖVEDELEMMEL!


Üdvözlettel:

Springer Botond

mesterfodrász


www.facebook.com/SBMembersOnly

2019. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Springer Botond válasza:
100%

Mesterfodrászként NEM keresek havi fél milliót!

Ismétlem, a bevétel az nem azonos a jövedelemmel!

Valóban van olyan erős hónap amikor összejön havi fél milliós BEVÉTEL, de MINDIG azzal kell számolni, hogy a bevétel felét elviszik a KIADÁSOK...


Vagy ha tudsz olyan helyet ahol a teljes BRUTTÓ BEVÉTELEM az enyém, és a KIADÁS oldalt valaki más fedezi helyettem, akkor kérek szépen egy pontos címet!

Holnaptól már megyek is oda dolgozni.

2019. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!