Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha közgazdaságin...

Mi történik ha közgazdaságin derül ki rólam hogy diszkalkuliás vagyok?

Figyelt kérdés
Mert nagy valószínűséggel az vagyok és nem tudatos döntés volt hanem pótfelvételi szerűség hogy oda kerüljek.

2013. máj. 9. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Akkor bizony nagy szívás van. Az a helyzet ugyanis, hogy míg általános és középiskolában foglalkoznak ezzel, kaphatsz speciális foglalkozást és könnyítéseket, addig a felsőoktatásban senkit nem érdekel, hogy "diszes" vagy. Ugyanazt kell tudnod, mint a többieknek.

Bár szerintem aligha vagy diszkalkuliás, ha sikerült leérettségizned olyan eredménnyel, hogy még egyetemre is felvettek. Ha tényleg nagy lenne a baj, nem jutottál volna el idáig.

2013. máj. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még csak általánosba járok!
2013. máj. 9. 15:20
 3/7 A kérdező kommentje:

Hisz hogyha még szakközépbe kerülök oda az teljesen másabb minthogyha fősulira/egyetemre.Mert miért mennék olyan felsőfokú intézménybe amikor csakis a szakra kiterjedő diplomátkapok és már nem vagyok tanköteles?Ez az én koromban másabb mert:

-Tanköteles vagyok

-Éretségit is kapok ha elvégzem amit nem csak közgazdaságin tudok elvégezni.

2013. máj. 9. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk ha értelmesen megfogalmaztad volna a kérdést, akkor nem merült volna fel ez a félreértés.

De azon eléggé meglepődnék, hogy ha középiskolás korodra derülne ki, hogy diszkalkuliás vagy. Azt ugye tudod, hogy ez nem azt jelenti, hogy lusta voltam matekozni, rosszak a jegyeim, akkor tuti diszkalkuliás vagyok?

2013. máj. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Tudom apukám amikor probál korepetálni akkor is órákon keresztül tanít és másnapra már azt sem tudom hogy-hogy kell megcsinálni mert addig nem hadja abba a korrepetálást amíg nem tudom megcsinálni valahogy.Másnapra meg kapok egy karót.

Ennyi elég hogy azt gondoljam?

2013. máj. 9. 15:40
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Gondolni bármit lehet. Ha akarod, már kevesebb is elég, hogy úgy gondold: diszkalkuliás vagy. De ez nem jelent semmit.

Ha tényleg komolyan érzed a bajt, akkor el kell menni a körzeti nevelési tanácsadóba, ott majd küldenek mindenféle vizsgálatokra és ha tényleg diszes vagy, akkor kapsz róla határozatot. Még akár fel is menthetnek bizonyos tárgyak tanulása alól, esetleg meghatározhatnak számodra eltérő számonkérési feltételeket (mondjuk matek érettségin neked csak szóbeli lesz, de két tételt húzol).

De ez azt is jelenti, hogy más középiskolát kell keresned, mert közgazdasági szakközépben matematikai problémákkal nem sokáig fogod húzni. Lehet, hogy meglesz a 2-es, elvégzed a sulit, de használható tudásod nem lesz. Úgy meg nincs értelme 4 évig oda járni, inkább keress valami mást, amit diszkalkuliával is meg tudsz tanulni.

2013. máj. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Egyaltalan nem bantani akarlak, es nem tudom, hany eves vagy, de nagyon felnotesen gondolkodsz mar. Ez egy dicseret.

Az is tok jo, hogy gondolsz a jovodre.

Masreszt meg, van mas szak is, mint kozgaz..;)


Viszont a helyedben a helyesirasra es fogalmazasra is koncentralnek.

2013. júl. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!