Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a diákigazolványomon nincs...

Ha a diákigazolványomon nincs matrica, akkor nem érvényes?

Figyelt kérdés

Még 2010-ben kaptam új diákigazolványt, mivel új suliba mentem. Sokat kellett rá várni, és az osztályfőnök azt mondta, hogy azért kell ilyen sokat várni, mert 2 keresztnevem van, az osztályban mindenkinek ennyit kellett várni, akinek 2 keresztneve van.

Ma, amikor szálltunk fel a buszra -megvettük előre a két diákjegyet- a buszsofőr elkérte a diákigazolványunkat. Ő azt mondta, hogy 'jó'. A testvéremnek tűnt fel, hogy nincs rajta matrica. Én nem is tudtam, hogy kell rá ilyen. A tesóm azt mondta, hogy nekik év elején is adtak matricát az osztályban. Mi még egyszer sem kaptunk, vagyis én nem.

Egyszer már volt olyan, hogy ellenőr jött a buszra, akkor is megnézte a diákomat, és elfogadta. Most akkor érvényes, vagy érvénytelen? Honnan fogok kapni matricát?


2013. máj. 10. 22:48
 1/4 anonim válasza:
29%
Tudtommal csak egyetemistáknak kell rá matrica, ha gimnáziumba vagy az alattiba jársz, akkor minden okés vele
2013. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit bonyolult történet, én most töltöttem be nemrég a 18-at, így most jártam utána a dolognak.

Elvileg 18 éves kor fölött kell a diákigazolványra matrica, de ez sem ilyen egyszerű. Nekem pl. nem kellett, mert most töltöttem be a 18-at, és hiába, hogy elballagtam, októberig tanköteles vagyok. A legegyszerűbb példa ennek igazolására, ha valamiből megbuktam, akkor augusztusban pótvizsgáznom kell, és ha netán érettségi tárgyból buktam, akkor most nem is érettségizhetek abból, csak októberben tudok.


Szóval a diákigazolványra akkor kell matrica, ha felsőoktatási intézményben tanulsz, vagy ha a tanév megkezdése előtt betöltötted a 18-at.

A buszsofőröknek, ellenőröknek pedig el kell fogadni, ha tanév közben töltöd a 18-at és nincs matricád. Sajnos ez a problémás része a dolognak, mert nem mindig érdekli őket, ez esetben be kell menni az iskolában és ők intézkednek ez ügyben, hogy ne kelljen büntetést fizetned.

2013. máj. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
16 felett
2013. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
attól a tanévtől kell matrica, amelyiket 16 évesen kezded. Nekem pl. idén még nem kellett, mert csak januárban lettem 16, de jövőre kell majd.
2013. máj. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!