Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi röviden a kémiai OKTV?

Mi röviden a kémiai OKTV?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogyan zajlik, milyen alapvető tudás szükséges hozzá, mik a feltételek és számít-e valamennyit az érettségiben a pontokat illetően.

2013. máj. 11. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez a kémiai országos középiskolai tanulmányi verseny.


Úgy zajlik, hogy leültetnek titeket egy teremben, elétek raknak egy feladatsort, amin meg kell oldani a feladatokat. Ezután megnézik, hogy hogyan oldottátok meg őket, és a 30-40 legjobb megoldót behívják a kémia OKTV döntőbe. Ott is raknak elétek feladatokat, és azokat is meg kell oldani, és ahogy azokat megoldjátok, az alapján rangsorolják az első helyezetteket. Lehet, hogy kísérletezni is kell (ezt nem tudom biztosan).

Például a 2012-es feladatlapot itt találod: [link]


Az alapvető tudás az az, amit a kémiatanárod elmondott az oktatásod alatti 2-4 évben.


A feltételeket nem tudom pontosan, az biztos, hogy középiskolásnak kell lenned, meg a kategóriádat az alapján döntik el, hogy hány kémiaórád van egy héten.


Az érettségi pontokba nem számít bele, viszont az első néhány helyezett kap felvételi plusz pontokat, ráadásul aki jól szerepel OKTV-n, annak nem szoktak 5-ösnél rosszabb jegyet adni a tanarak, még ha a rendes dolgozatai rosszak is voltak. Ez is számíthat felvételin.

2013. máj. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, erre voltam kíváncsi.
2013. máj. 12. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!