Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A forgatásnál miért pozitív...

A forgatásnál miért pozitív az óramutatóval ellentétes irány? Nem fordítva lenne értelme?

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 21:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, mert a filmkockák nem föntről lefelé, hanem lentről fölfelé követik egymást.
2009. szept. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A pozitív irány konvención alapszik, semmiféle logikát nem kell keresni... Esetleg-ez az én teóriám-, ha belegondolsz, hogy jobb kézzel magad fele lendítesz egyet, vagy a hüvelykujjaddal felfelé mutatva megmarkolsz valamit, az ujjaid (értelemszerűen) az óramutató járásával ellentétes irányba mutatnak. Mivel (bár pontos arányokat nem ismerek) több a világon a jobbkezes ember, mint a balkezes, valószínűleg ezért születhetett ez az önkényes pozitív forgásirány.

Amúgy nem értem, hogy miért az órához kellene viszonyítani...

2009. szept. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mert az az első olyan dolog, amit megismer az ember belegondolás nélkül. Nem leszóllak, de szerintem mindaz amit mondtál, az nézőpont kérdése :D
2009. szept. 30. 23:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagyis nem feltétlen első dolog, hanem a leggyakoribb.
2009. szept. 30. 23:26
 5/8 anonim ***** válasza:
És az óra miért jár abba az irányba?
2009. szept. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
(Mondjuk az óra járásának szerintem a napórához lehet köze, de ez is csak teória). Az óramutató mozoghatna ellenkező forgásirányba is, ennek nincsenek fizikai akadályai... Szóval a pozitív forgásirány azért óramutató járásával ellentétes, amiért az óramutató úgy jár ahogy jár, vagyis azért, mert az emberek így találták ki... Ez már majdnem olyan kérdés, mint megkérdezni, hogy az órát miért hívjuk órának, hiszen hívhatnánk ráónak is...:) Így van, és kész, mert így állapodtak meg az emberek (egyébként láttam már órát, ami ellenkező irányba járt... Ezen vitatkozi fölösleges, meg kell tanulni (vagy sem), mert nagy valószínűséggel ez így fog maradni...:)
2009. szept. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Különben, mint írtad, nézőpont kérdése... Úgy tűnik, hogy azoknak a nézőpontja nem egyezett a tiéddel, akik alkották a szabályt... Ezek szerint ők nem ismerték az órát...:)
2009. szept. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nincskizárva :D
2009. okt. 1. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!