Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért gyűlölködnek egymással...

Miért gyűlölködnek egymással különböző szakra járók?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezt a kérdést nem lehet megválaszolni, inkább csak a véleményetekre vagyok kiváncsi. Nem arra gondolok, amikor egy mérnök szid egy bölcsészt, és fordítva, mert az sajnálatos módon szinte divatos. Inkább arra gondolok, amikor egy szakon belül csinálják ezt. Én ELTE-TTK egy szakjára járok, és rendszeresen fültanuja vagyok olyan beszélgetéseknek, hogy mennyire lenézik egymást. A vegyész szerint a biológia nem önálló tudomány a kémiától, a biológus szerint a geológia büfészak. De még szakon belül is ugyanezt csinálják más szakirányokkal szemben. A geofizikus képen röhög, és alsóbbrendűnek tart. A környezettanosokon röhög az egész földtudomány. Ennyire undorítóan szűklátókörű lenne itt az emberek nagy része? Nem képesek belátni, hogy ezek a tudományágak azért léteznek, mert sokkal egyszerűbb és praktikusabb, ha átfedések ellenére is külön szakember van külön dolgokra? Hülyék itt a hallgatók, és sajnos az oktatók jelentős hányada? Vagy csak ezzel vezetik le agressziójukat? Eléggé felháborít az egész, ti hogy tapasztaljátok ezt?
2013. máj. 13. 10:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt általában akik mondják sem veszik komolyan. Szimpla egyetemi hagyomány lenézni a más szakosokat, nagyon sok egyetemi nóta is van, amelynek ez áll a középpontjában, bár nyilván az egészen más karon lévő szakokra vonatkoztatva gyakoribb.
2013. máj. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt ne mond, hogy te komolyan veszed a szakirányok közötti civakodást :-D Az az esetek 95%-ban poénkodás. Orvosira járok és orvosok között is ez megy, szívsebész vs. cardiológus, sebész vs anesztes, nefrológus vs. urológus, traumatológus vs. ortopédus, fogorvos vs. általános orvos. Ez a civakodás semmi más, csak némi feszültség levezetés, mert mindenki hülye csak én vagyok csillagszóró. Nem kell komolyan venni.

A karok közötti civakodásnak viszont jogos okai vannak, mert a nem természettudományos szakok egy igen jelentős részén tömegképzés folyik, és a hallgatók egy jelentős része ostoba. Az ő jelenlétük az egyetemen a mi erőforrásaink kárára megy, és a mi diplománk értékét is csökkenti az ő töktelenségük.

2013. máj. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!