Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felnőttek illetve idősebb...

Felnőttek illetve idősebb középiskolások! Jövőre elmegyek másik iskolába de a barátaim itt vannak tapasztalatotok szerint ezek a barátságok megmaradhatnak még így?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hol van az a másik iskola. Ugyanabban a városban, vagy a galaxis másik felén.


Amikor én Budapesten kezdtem egyetemre járni, a régi ismeretségeim bizony eléggé elhalványultak. Egy-két ember azért akad, akivel azóta is tartom a kapcsolatot, és érdekes módon nem is feltétlenül ugyanazok, akikkel anno a leginkább jóban voltam. Sőt, olyan is van, akivel most többet beszélek, mint akkor.


Egy kicsit más, amikor nem személyesen találkoztok, hanem jobbára csak Skype-on, meg facebookon. Egyrészt azokkal futsz össze gyakrabban, akik viszonylag kockák és folyton online vannak, másrészt felértékelődik a közös érdeklődési körök szerepe. Mivel sok közös élményünk újabban nincs, valamiről meg ugye dumálni kell.


IRL találkozót is könnyebb úgy megbeszélni ha találtok valami közös programot, és nem mindig csak a "beülünk egy sörre valahova, oszt elmeséljük kivel mi van" az egyetlen opció.

2013. máj. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom nincs, de volt egy osztálytársunk, aki tizedikben váltott iskolát, tehát 5,5 évet járt velünk. Nem tartja vele egyik osztálytársunk sem a kapcsolatot, olyanok sem, akikkel barátok voltak, összejártak. Ha összefutunk vele, köszönünk neki, de ennyi, teljesen más a baráti köre.

18 éves lány, végzős gimnazista

2013. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
:( valaki tud írni valami pozitívabbat?
2013. máj. 16. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!