Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Égő ha egy most kilencedikes...

Égő ha egy most kilencedikes gyerke átjelentkezik egy másik gimnáziumba és jövőre egy évvel idősebb lesz a többieknél?

Figyelt kérdés
Szóval,kéttannyelvűbe járok,de meg van annak az esélye,hogy év végén átmegyek egy másik iskolába.Jó iskolába akrok menni,de sima négy évfolyamosba és az annyiból könnyebb lesz,hogy nem mindent idegen nyelven tanulunk.Most én is szépen megítom a félvételit,és HA bejutnék(mert egy év szinte matek nélkül sok idő...),akkor mennyire ciki,hogy egy évvel idősebb leszek a többieknél?Ki fognak csúfolni?Elfognak fogadni,mint barátot,vagy békén hagynak és kiközösítenek?
2012. jan. 19. 09:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyan,dehogy égő! több ismerősőm- mivel külföldön volt a család - így 1-2 évvel idősebben került valamely gimnáziumi osztályba, elfogadják, befogadták őket.

Sok sikert a felvételihez, és remélem egy befogadó, helyes kis közösség lesz!

2012. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Azaz igazság,hogy több okból is gondolkozom,mert megszerettem a mostani osztályomat és az új nyelvet is,amit tanulo,annak ellenére,hogy először ki nem állhattam.És ha esetleg fölvennének,ettől féltem,hogy nem fognak,majd befogadni.Viszont a mostani iskolámban,meg a jövő év,nagyon nehéz lesz,átlagban 10 ember szokott kipotyogni,mert jó iskola.És nem hiszem,hogy kiesnék,mert most négyes vagyok,aminél sokkal több sokkal rosszabb jegy is van,de nem szeretnék hármas-kettes átlagot,főleg nem,hogy pszichiáternek készülök:)És e meg a másik fele,hogy nagyon jó iskola a mostanim,de,inkább nyelvtanulásra koncentrálnak,nem túl jó a matek,például.
2012. jan. 19. 09:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a saját történetemet tudom neked elmondani. Angol-magyar kéttannyelvű gimibe jártam. Azért jelentkeztem oda, mert tudtam, hogy angol nélkül a mai világban nem lehet érvényesülni, én viszont utálok nyelvet tanulni, és a gimi mindenképpen rá fog majd kényszeríteni, és akár véres verejtékkel is, de le fogom tenni a felsőfokú nyelvvizsgát. Elmentem gimibe, és ahogy az várható volt utáltam, nulladikban majdnem megbuktam angolból, és eltanácsoltak (nálunk ez nem járt automatikus kicsapással, csak annyit jelentett, hogy nem látnak szívesen), mondjuk abban az évben családi problémáim is voltak, de ez nem tartozik ide. Gondolkoztam én is az iskolaváltáson, de mégis maradtam, különtanárhoz jártam, és igyekeztem túlélni, de a jegyeim nem voltak jók, kettes-hármas voltam. Ez így ment két évig, második végén fakultációt kellett választani, én magyart és biológiát választottam, és akkor történt valami. Elkezdtem élvezni az iskolát, nem tudom, hogy a faktok miatt, vagy csak addigra érett meg az angol tudásom. Onnantól kezdve rohamosan javult a tanulmányi eredményem, mindenből egy teljes jegyet javítottam, biológiából pedig én lettem az évfolyam egyik legjobbja. Harmadik végén kitaláltam, hogy orvos leszek, kémia különtanárhoz jártam, biosz OKTV-re mentem, közben azért hobbiból a magyar fakt is megmaradt. Aztán eljött az érettségi. Gimnáziumban a legjobb átlagom 3,9 volt én hét tantárgyból érettségiztem, és kitűnő lettem (jó ehhez szerencse is kellett), továbbá a felsőfokú angolom is meg lett (mondjuk ez kéttannyelvűben alap). Most Pécsre járok orvosira, eddig egyetlen pótvizsgám volt, ami itt jónak számít. Így utólag visszagondolva életem egyik legjobb döntése az volt, hogy ott maradtam a gimiben.
2012. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)Én attól félek,hogy nem fogom az idegennyelvel való oktatást,ráadásul nálunk idegen nyelvet tanítanak nagyon jól,de a töbib tantárgyat meg nem...és ezért nem tudom,most,hogy mit tegyek.Mindenesetre érdekes amit írtál,és emiatt kétszer meg fogom fontolni,ha egyáltalán lesz rá lehetőségem,hogy átmehessek máshová...:)
2012. jan. 19. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!