Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Itthon van ösztöndíj?

Itthon van ösztöndíj?

Figyelt kérdés
Mit kell csinálnod hogy kaphass egyet? Milyen ösztöndíjak vannak Magyarországon? És azok mire jók?

2013. máj. 14. 20:20
 1/3 anonim válasza:
Én ösztöndíjas vagyok. A neve Miskolc város ösztöndíja, az osztályfőnököm segítségével pályáztam meg. Ez havi 5000Ft általános iskolában, de gondolom nagyobb összegűek is vannak.
2013. máj. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon tág a kérdésed. Rengeteg ösztöndíj van. Általában két nagy típusuk van: szociális és tanulmányi. A tanulmányit egyértelműen a tanulmányi eredményeidre kapod. A szociálist meg a szociális helyzetre, aminek megítélése lehet intézmény függő (egyeteme/főiskolája válogatja, hogy mire mennyi pontot kapsz). Ezen felül vannak önkormányzati ösztöndíjak (pl. bursa), amik lehetnek kombináltak (tanulmányi és szociális), vagy külön-külön. Vannak sportösztöndíjak/művészeti/stb. ösztöndíjak is. Van köztársasági ösztöndíj is illetve egyéb speciális juttatások is (egészségügyi képzésben résztvevőknek önkormányzati - ez nem mindenhol van). Érdeklődj az intézménynél és az önkormányzatnál a lehetőségeidről.


A pénzbeli juttatásos ösztöndíjakon kívül vannak olyan pályázatok - külföldi tanulmányokra - ahol értelemszerűen az utat/utazást lehet megpályázni és az ehhez szükséges fedezetet.

2013. jún. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 22. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!