Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Növénytermesztő és növényvédő...

Növénytermesztő és növényvédő technológus OKJ képzéssel ellehet helyezkedni? Mennyi a fizu kb?

Figyelt kérdés
Ezen kívül találtam növényorvos OKJ képzést..szerintetek ezzel ellehet helyeszkedni,vagy inkább a diplomásokat keresik?

2013. máj. 15. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
OKJ-s képzések általában nem sokat érnek, diplomával is nagyon nehéz elhelyezkedni, de OKJ-ssel még nehezebb
2013. máj. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom...de idén nem jutottam be Egyetemre..vagyis nagy eséllyel nem,és lehet hogy jövőre újra próbálom de nem biztos..nem is tudom igazán,hogy mit akarok..de addig mindenképp szeretnék egy olyan szakmát szerezni amivel lehet érni valamit..csak ez borzasztóan nehéz...:S Épp ezért sokat gondolkozom külföldön,de hosszú távon idegen országban maradni olyan ijesztően hangzik :/ főleg úgy hogy egyedül belevágni.. :/ szóval fogalmam nincs mi legyen..
2013. máj. 19. 09:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég nehéz helyzetben vagy, és sajnos még sokan mások is veled együtt... :(

De egyébként ha lenne lehetőséged külföldön tanulni, akkor ijesztő ide-vagy oda én mégis azt javasolnám...

Ha nem vettek fel egyetemre, akkor viszont tényleg jó, ha elkezdesz egy OKJ-s képzést, hogy ne ess ki a tanulásból/gyakorlatból, és majd jövőre megpróbálod megint... Én azért drukkolok, hogy felvegyenek!

2013. máj. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem külföldön dolgozni lehetne lehetőségem,egy jobb OKJ-s képzés után,mert abban viszont biztos vagyok h Németországban vagy Norvégiában találok munkát ,mert a nyelvet beszélem-bmint a németet,de a norvégot is elkezdem,már belekóstoltam és hasonlít a németre- csak ha kiköltözök nem lesz értelme vissza jönni..mert sokan úgy gondolkoznak,hogy kimennek pár évre összespórolnak sok pénzt haza jönnek vesznek belőle egy szép házat..de arra is gondolni kell,hogyha itthon utána nem talál munkát valakit akkor nem lesz miből fenttartani a házat pl. Szóval ha kimegyek én nem akarok vissza jönni többé,és külföldtől meg azért félek,mert mi van ha nem tudom teljesen megbeszélni a nyelvet? úgy értem pl ha lesznek gyerekeim és ők nem tudnak tökéletesen magyarul én meg pl norvégul akkor hogy magyarázom el nekik tökéletesen a tanulni valójukat? Lehet hogy ezt túl parázom,de külfölddel kapcsolatban sok a félelmem..Magyarországon meg szinte biztos,hogy nem tudok elhelyezkedni.. Szóval ez nagyon nehéz döntés..ezért próbálok olyan szakmát keresni amivel Magyarországon is van esély elhelyezkedni de úgy látom ez kivan lőve..én
2013. máj. 20. 10:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ezek miatt ne aggódj! HA tanultad is a nyelvet, és kint élsz, akkor pik-pak megtanulod, rá fogsz állni hamar, hozzászoksz, menni fog!!!! :)))) HA meg a gyerekeid megszületnek..: Hát valószínűleg a norvégot/németet jobban fogják tudni, mert ott járnak oviba, suliba, de semmi akadálya, hogy a magyart is rendesen beszéljék. Nekem pl a keresztanyám észak-ír, és itt él a férjével (aki magyar) + az öt gyerekükkel. Teljesen szépen kommunikálnak a gyerekek is angolul, a keresztanyámmal pedig tudok rendesen beszélgetni, mindent ért, csak azrért van akcentusa :)

Másik példám: egyik unokatesóm kiment Párizsba NULLA franciatudással FÉL évre, és mikor hazajött folyékonyan beszélte a franciát... Tehát ragad a nyelv, ha anyanyelvi környzetben vagy, nyugalom! :) ÉS attól még vehetsz itthon házat, max nem életvitel szerűen használjátok, hanem időközönként hazajöttök :)

2013. máj. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most mondjuk megnyugtattál :) Azért meg nem kell külön ház h néha haza jövünk..erre vannak a rokonok :P
2013. máj. 21. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!