Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell rajzolni egy ipar-és...

Snurli kérdése:

Mit kell rajzolni egy ipar-és formatervezői mérnök rajz alkalmasságin?

Figyelt kérdés

2013. máj. 16. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
mert az egész szak a rajzolásra (is) épül. olyan mint az építész, csak itt gépekről, gépelemekről és egyéb dolgokról van szó.
2013. máj. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jaj bocsánat, azt hittem azt kérdezed h miért kell rajzolni :)
2013. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem gond:)
2013. máj. 18. 09:05
 4/4 anonim válasza:

Én jelenleg is oda járok, 3-ad éves vagyok, el tudom mondani részletesen a tantárgyakat is, ha érdekel akár itt, akár ha írsz privátot (ne félj nem ismerkedni akarok :D )

Amúgy alkalmasságin általában két feladat van (legalábbis 2 éve még úgy volt).Egyik egy olyan beállítás, ahol kocka és téglatest vázakat meg íves (boltív-szerű) tárgyakat kell rajzolni. Ennek a lényege, hogy felmérjék az arányérzékedet, mert itt nem lehet ,,csalni", ha rossz arányokkal dolgozol, az ki fog derülni a perspektíváből meg az élek egymáshoz viszonyított szögéből, hiszen itt minden test minden élét látod elvileg.

A másik feladat: egy beállítást kell rajzolni, ami különböző téglatestekből, kockákból és paravánból áll.Ha jól tudom, általában ez szokott lenni, én BME-s vagyok így erről tudok többet mondani, itt még egy széket is be szoktak tenni az egész elé, hogy nézzék az arányérzéked, plusz ez még egy felület az árnyéknak. Ja, mert hogy az egész meg van világítva, így ez az árnyékolási technikádat is felméri.

Szólj, ha kíváncsi vagy még valamire, esetleg ha BME a cél, akkor tudok segíteni, egyébként meg hajrá;)

Ja és érdemes legalább egy fél-egy évet járni rajz előkészítőre, nagyon sokat segít.

2013. máj. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!