Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizika tanárként az iparban?

Fizika tanárként az iparban?

Figyelt kérdés

Matematika-Fizika tanárként az iparban?

Nos mérnöknek nem tudtam sajnos tanulni, a saját városomban kellett maradni. Szegeden tanulok matematika szakon és elgondolkodtam azon, hogy mat-fizika tanár lennék, de tanítani nem szeretnék, sokkal inkább az iparban dolgoznék. Németül felsőfokon és angolul középfokon tudok már. (az angol felsőfokra szeretném még felpofozni)Pl. arra gondoltam, hogy az autóiparban minőségbiztosításban vagy ilyen helyen tudnék dolgozni talán.


Kifejezetten olyanok válaszát várnám, aki érdemben tudna válaszolni. Köszönöm szépen.:)



2013. febr. 9. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sok helyen nem számít a végzettséged, sok helyen pedig csak az a lényeg, hogy legyen diploma. Szerintem semmi problémád nem lesz ebből.
2013. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sok helyen nem számit a végzettség, de a mérnök nem ilyen. Ide kemény tudás kell. Amúgy van rá lehetőség. Még több lenne ha el tudnál végezni egy fizika Msc-t, mert sok mérnöki állásra elfogadják a fizika msc-t is.
2013. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
85%
Nem tudom, hogy Szegeden van-e alkalmazott fizika szakirány (az ELTÉn biztosan). Az egyenértékű a BME-s mérnök fizikával, gyakorlatilag műszaki jellegű képzést ad. Haverom alkalmazott fizika szakirányon van az ELTE-n és a Bosch-nál volt szakmai gyakorlaton.
2013. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A tapasztalat hiánya fog gondot okozni. Én HR-es vagyok, ismerem az autóipari cégek gondolkodását, az egy dolog, hogy a fizikai elméleti ismereteid kimagaslóak, de a minőségbiztosításhoz elsősorban minőségbiztosítási ismeretek kellenek, például az ISO TS 16949 szabvány, és egy tucatnyi minőségbiztosítási eszköz ismerete, ami egy külön szakirány. Ezeket hosszú idő elsajátítani, és nem minden munkáltató nyitott arra, hogy kivárja, míg képbe kerülsz.

Én utasítottam már el elméleti szakembereket, lehet, hogy néhányszor hiba volt, de az iparban egész másfajta megközelítés szükséges. Az a tapasztalatom, hogy a minőségbiztosítási szakembereknek nem is kell annyira mélyen belemenni az anyagismeretbe. A labormunka persze más. Én ilyen helyen dolgozom, képben vagyok.

2013. febr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenki segítségét!:)
2013. febr. 12. 14:59
 6/6 Boros Roland válasza:

Én most keresek tesztlabor mérnököt egy ipari nagyvállalatnak. Kifejezetten fizikusi, vagy erősáramú villamosmérnöki végzettség, és idegen nyelvtudás kell. Szóval igen, van esély :)


Boros Roland

PSP Siklóssy és Partner

2014. okt. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!