Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fodrász szeretnék lenni, de...

Fodrász szeretnék lenni, de ez lehet hogy így nem lehetséges?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok és akármennyit gyakorlom a matekot, nem akar menni. Most azon gondolkoztam, hogy felmentetem magamat belőle, de attól még lehetek fodrász ??

2013. máj. 19. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
miaz hogy felmenteted magad? ez ma már így megy? tessék mégjobban tanulni. attól még lehetsz fodrász, igen, de ne akarj az lenni.
2013. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem láttad azt a részt hogy akármennyit gyakorlom , NEM MEGY !!! :D és most is bukásra állok és semmi értelme ezen lovagolnom mert nem tudnék le érettségizni belőle !
2013. máj. 19. 12:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha diszkalkuliás vagy akkor kaphatsz csak felmentést matekból. De ezt nem te döntöd el, hanem pszichológus. Fodrász meg persze hogy lehetsz ettől függetlenül. Ott számolni a valóságban százalékot kell tudnod jól, meg átváltanod a mértékegységek között. (de az még általános iskolai szint amit fodrászként használni fogsz) Nem nehéz a szakma elmélete, sikerességed nem a matek tudásodon fog múlni. Kézügyesség, ízlés és anyagi háttér fog számítani, meg a kommunikációs készséged, és mint mindenütt kitartónak és megbízhatónak kell lenned.


Kedves előttem szóló, a kérdező nem atomfizikusnak készül csak egy szakmát szeretne kitanulni. Eddig (2013-ig) még érettségi sem kellett a szakmához, mostantól érettségihez kötött tudtommal. (100% nem vagyok benne) Az nem végzi el aki rájön hogy nincs kézügyessége, vagy nem tud emberekkel bánni, vagy annyira link hogy oda sem megy az órákra az iskolába. De a kérdező kérdésből is láthatod egy középiskolás szorgalmas jelöltről van szó, max számolási nehézségei vannak. Min háborodsz fel? Azon hogy ma már tudjuk hogy van diszkalkulia, és ha a kérdezővel ez a helyzet akkor kaphat felmentést matekból? Talán haladhatnál a korral egy kicsit.

2013. máj. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. máj. 19. 13:34
 5/6 anonim válasza:
Ha felmented magad matekból akkor felejtsd el hogy fodrász leszel!
2013. máj. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Aztán miért felejtse el a fodrász szakmát ha matekból felmentik? Hagyjuk már...eddig még nem hogy középiskolai matek..hanem egyáltalán érettségi sem kellett a szakmához hahó!! Oda nem az eminens jó képességűek mennek tanulni. Azért eddig csak eljutott a középiskolában valameddig, nem arról van szó hogy semmit sem tud kiszámolni, hanem arról hogy egy bizonyos szint felett már nem képes. Nagy különbség...
2013. máj. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!