Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Haszonállatokkal szeretnék...

Haszonállatokkal szeretnék foglalkozni. Kell az egyetem? Már van munkám.

Figyelt kérdés
Egy évet végeztem el elég nehezen egy olyan szakon, amivel nagyon nehéz elhelyezkedni. Aztán passzív félévre mentem, hogy egy kicsit kiszellőzzön a fejem és eldöntsem, merre tovább. Régóta érdekelt az állattenyésztés, bár nekünk otthon nem volt, csak macska meg kutya. Egy barátnőm segítségével munkát kaptam egy külföldi farmon, ami nagyon tetszik, bár rengeteget kell dolgozni, de nagyon élvezem és a fizetés is jó. Augusztusig lenne a munka, de maradhatok bármeddig, ha szeretnék. Én úgy gondoltam, hogy itt vagy akár más gazdaságban dolgoznék pár évet, közben autodidakta módon képezném magam és ha összegyűlt elég pénz es tapasztalat, saját farmom lenne. A szüleim viszont ki vannak akadva, hogy nem folytatom az egyetemet, azt mondják, ha abba akarom hagyni, legalább egy állattenyésztő mérnöki szakot végezzek el, mert a diploma az kell. Mi a véleményetek?
2013. máj. 20. 07:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nemhoyg egyetemen, de igazából még szakmunkás vagy egyébb képzésben sem tanítanak ilyet. Szüleidnek meg mond meg, hogy ma Magyarországon a diploma sz@rt sem ér, tele van a munkaügyi 2-3 diplomás munkanélküli emerekkel, csak azért, hogy legyen baromság. Vagy olyat tanul az ember, maivel lesz munkája, vagy fölösleges a diploma.
2013. máj. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom. Szerintem munka közben tanulhatok annyit, amennyit egy állattenyésztő mérnök szakos hallgató, csak én gyakorlati tapasztalatot szerzek, nem elméletit.
2013. máj. 20. 08:31
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem állattenyésztős diploma nem árt, főleg ha később saját farmot akarsz. ha eladásra is kínálod a dolgokat, egyszerűbb lesz "tisztázni" az egészet, ha van róla egy diplomád. és még hátha tanítanak elméleti dolgokat is.
2013. máj. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez is megfontolandó, köszi.
2013. máj. 21. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!