Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy állatorvos asszisztens...

Egy állatorvos asszisztens megtud élni mondjuk Németországban, vagy Norvégiában?

Figyelt kérdés

A " megélés" alatt arra gondolok,hogy mondjuk pár éven belül egy szép ház,és egy normálisabb autó,és hogy minden fontos dolgot megtud adni a gyerekeinek majd,és akár nyaranta egyszer eltud menni nyaralni..ezen kívül marad pénze magára is ( kozmetikus, 2 havonta fodrász , néha kicsit kimozdulni mondjuk moziba,vagy egy cukrászdába )

Ha ezzel nem igazán akkor milyen szakmával lehetne,mik keresettek mostanság?



2013. máj. 20. 19:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mérnök vagy kétkezi munka (szüret stb)
2013. máj. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ne is mondd a mérnököt...tuti lecsúsztam a ponthatárról :/ és oké h van olyan mérnöki ahova kevés pont kell..de bakker minek próbáljam meg ha pl a gépész enyhén szólva tele van fizikával?? :/ kertészmérnökire akartam menni....
2013. máj. 20. 20:02
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
kertészmérnökit ne bánd..azzal csak munkanélküli lennél..
2013. máj. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyékonyan beszélsz norvégul, és sikerül állást találnod, akkor szépen meg lehet élni. Nem mondom, hogy luxuskörülményeid lesznek, de egy egyszerűbb bolti eladó is viszonylag jól megél.
2013. máj. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

21:24 mégis többre vinném mint egy szakmával :/ ahj azért én szomorú vagyok.

utolsó : már találtam egy norvég tanárt nyáron elakarom kezdeni utána 2 évig még tanulok(szakmát) annyi idő alatt menni kell,hiszen németül is tudok beszélni. Egyébként Norvégia régi nagy álmom.. :)

2013. máj. 21. 13:57
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Norvég nyelvtudással és szakmával jól elleszel Norvégiában :) De készülj fel, hogy úgy gyere ki, hogy előtte találsz kint munkát, és lesz félretéve pénzed, mert az albérlet drága, 2-3 havi kaucióval, és ügye fizetést nem fogsz kapni egy hónapig, úgyhogy addig el kell látnod magad a félretett pénzedből. Ez a világ egyik legdrágább országa.

De szeretni fogod, nagyon szép hely :) Az elmúlt napokban 20-23 fok volt, egész nap sütött a nap. Most mondjuk esik az eső..

2013. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, még annyit, ha már az állatorvosi asszisztensi állás érdekel, hogy el kell fogadtatni a diplomát Norvégiában, ami kb 3 hónap, a Mattilsynethez kell beküldeni majd a dokumentumokat, ezt is érdemes elkezdened,mielőtt kiköltöznél, ameddig ez nincs meg, addig ideiglenes engedéllyel dolgozhatsz csak. Utána kellene nézned, egyáltalán pontosan milyen végzettség az, amit elfogadnak, mert nem biztos, hogy egyenértékű a képzés.
2013. máj. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Oké de körülbelül mennyi pénzre lesz szükségem,hogy kihúzzam ha nagyon takarékoskodok? mert szerintem ez megoldható..őszintén én úgy vagyok vele,hogy nagyon nehéz lehet a kezdés...de vagy belevágok,és utána sikerül boldogulnom egy szép helyen, vagy itt maradok és halálomig agyon dolgozom magam hogy ne haljak éhen... szóval inkább az első lehetőség :) Egyébként te Norvégiában élsz? CSak mert a válaszodból azt vettem ki , ha igen akkor szoktál blogot írni? Csak mert szoktam olvasgatni Norvégiában élő magyarok blogjait , mindig ösztönöznek ,hogy vágjak bele amint kitanultam egy jó szakmát :)
2013. máj. 21. 14:14
 9/14 A kérdező kommentje:
Az állatorvos asszisztens OKJ-s képzés :/ idén nem lett elég pontom és nem is szeretném újra próbálni jövőre..most egyelőre minél előbb szeretnék kijutni külföldre -elsősorban Norvégiába-és utána majd meglátom hogy alakulnak a dolgok...nem nagyon szeretnék maradni,és nem tudom már hogy áll Magyarországon az oktatási politika,de elvileg ha államira megyek tovább azt itthon le is kell dolgozni,én meg nem akarok itt maradni..megfulladok itt néha.. :S
2013. máj. 21. 14:23
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát, egy kisebb lakás havonta nagyjából 300ezer forint, persze nem mondom, hogy nem lehet olcsóbban is találni, de ez az ár már olcsónak számít. Tehát be kell szorozni 2-3x a kaucióval együtt. Lehet, hogy emellé még kérhetnek rezsit is, de benne lehet az árban.

Na étkezés, hát ha nagyon összehúzod a nadrágszíjat, és olcsóbb márkákat veszel arra az egy hónapra, akkor mondjuk 90ezer forint lesz egy hónapra.

Utazási költségek, hát ez attól függ, merre fogsz lakni, és merre dolgozol.

Na meg melyik városban szeretnél élni? Oslo drágább,mint a többi város.

Nagyjából ennyi. Na meg még a kiköltözésed költsége, jó előre vedd meg majd a repülőjegyet, és ne nyáron költözz,mert akkor drágább.

Cukrászda egyébként nem nagyon van :D (csak mert írtad, hogy szeretnél oda is menni).

Blogot nem szoktam írni, de valóban Norvégiában élek tavaly óta.

Az asszisztensi dolgot meg onnan tudom, hogy állatorvos vagyok, és láttam a dokumentumot az asszisztenseknek is.

2013. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!