Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tavasszal elhunyt a feleségem,...

Tavasszal elhunyt a feleségem, jár-e így egyszeri szociális ösztöndíj az egyetemista fiunknak?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt elváltunk, a fiunk velem él azóta. A pályázati feltételek közt eltartó halála szerepel. Megigényelhetjük így, vagy semmi értelme?
2009. okt. 3. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Azt elvileg akkor tavasszal kellett volna kérni... Ha meg akkor még nem volt egyetemista, akkor sztem nem jár. De egy próbát lehet, hogy megér. Amúgy árvaellátás tutira jár neki havonta, mert azt én is kapom, vagyis csak kapnám, ha végre leadminisztrálnának mindent...
2009. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
85%
Ha már elmúlt 18 éves ilyen családi pótlék és hasonlókra az önkormányzattól nem számíthat, viszont az egyetemen kéne utána kérdezni a szociális ösztöndíjnak, hogy meddig van a leadási határidő a kérelemre, mert szerintem azt biztosan kapna. Csak ugye időben kell leadni, utólag már semmit se tehetnek.
2009. okt. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
tehát a fiatok félárva+egyedül neveled....azt hiszem ez is egyfajta jogcím,amire igényelhettek támogatást...nálunk(Szegeden)most volt a szoc.ösztöndíj beadás...ezután lesz a fellebbezési időszak--nem tudom más egyetemeken hogy van,de ha úgy ahogy nálunk,akkor erről sajna most lekéstetek.de érdeklődjön a fiad a Hallgatói Önkormányzaton,vagy a tanulmányi osztályon...
2009. okt. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyzeri szoc. ösztöndíjról nem vagyunk lekésve, bármikor beadható...

A kérdés az lenne,hogy eltartónak számított-e a feleségem, ha a gyermekünket én neveltem és nevelem, illetve elváltunk.

2009. okt. 4. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!