Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden tantárgyból jó vagyok, a kémiát leszámítva, amit rettenetesen nem értek?

Figyelt kérdés
Irodalomtól kezdve a matekon át (a kedvencem) a földrajzig mindegyik tantárgyat szeretem, jó vagyok belőlük, de a kémiából jó, ha elérem a négyest.. Magolom az egészet, a feladatokat is, egyáltalán nem értem, ha valami számolás vagy ilyesmi kell, azzal mit kezdjek, pl. az alkén szénhidrogén összegképlete, elágazásos, elágazásmentes konstitúciós képleténél fogalmam nincs mit csináljak. Egyébként ha kicsit is érteném a kémiát, vegyészmérnöknek mennék, de sík hülye vagyok konkrétan. :)
2013. máj. 22. 22:24
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
ez van. nem leszel vegyészmérnök. túl éljük!!
2013. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézd ezeket a részeket nem is könnyű megérteni. A kémia is olyan tárgy, hogy ha nem szereted, vagy egyáltalán nem érdekel, akkor jó eséllyel nem fogod tudni megtanulni. Én most emelteztem belőle, amúgy kedvelem a tárgyat, de mégis tele van olyan részekkel, ami leginkább egy hatalmas szürke köd. Mert szép és jó bevágni minden vegyületet és azok jellemzőit, de ez az ilyen konstitúció, olyan izomer, cisz-transz anyám stb, ki tud hozni nagyon a sodromból. És akkor én most emelteztem belőle. Nem kell megijedni, maximum tényleg nem ilyen irányba mész tovább. Senki sem vegyésznek születik.
2013. máj. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én hasonló cipőben jártam, mint te, gyűlöltem a kémiát, hármas voltam belőle egész végig

ién vagyok 12-es, most érettségiztem, és 11. végén úgy döntöttem kezdek magammal valamit, szóval nyáron leültem és megtanultam a kémiát :D

rengeteg időm ráment, az elején nehéz volt, de hamar ráéreztem, és a számolásokat is megtanultam, meg minden egyebet, de úgy, hogy júliusban álltam neki, és kb nullának sem lehetett nevezni az addigi tudásom

aztán októberben letettem belőle a középszintet, és 98% lett XD

most ott tartok, hogy emelteztem is belőle, az is nagyon jól sikerült, és vegyésznek megyek Szegedre :D, szóval megszerettem

egyébként szerintem a kémia tipikusan az a tantárgy, amit be lehet magolni, de a ha érted a lényegét, akkor szinte egyáltalán nincs szükség sok tanulásra

azt tanácsolom, hogy ne magold, hanem állj hozzá másképp, próbáld átlátni

a szerves kémiában is rengeteg az analógia, és ha ezekre rájössz, akkor röhögve be tudod vágni az egészet ;)

sok sikert hozzá

2013. máj. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!