Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy nem szégyelli magát az,...

Hogy nem szégyelli magát az, aki az állam pénzén egyetemre jár, utána pedig külföldre megy, és semmit nem fizet vissza a tanulmányaiból?

Figyelt kérdés
2013. máj. 23. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
pf. én ledolgoztam már 5 évet, most kezdem az egyetemet, és úgy elrepülök, mint a pinty. nem szégyelli magát az állam, amiért alulfizet mindenkit? nem szégyelli magát az állam, amiért kizsákmányolja a dolgozó réteget? nem szégyelli magát az állam a rengeteg elsikkasztott pénz, plusz adó miatt? nem szégyelli magát az állam a csalások, maszatolások miatt? nem szégyelli magát az állam, hogy lehunyja a szemét afelett, hogy az emberek 10-12 órát dolgoznak? nem szégyelli magát az állam az utóbbi 100 év miatt?
2013. máj. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

sorolhatnám még egyébként. azért nem szégyelli magát az állam, amiért valaki belép az aktív keresők rétegébe, legyen az csak egy rohadt diákmunka, már a lehúzás megy? 18 évesen kezdtem kényszervállalkozásba, mert a szakmám el lett lehetetlenítve, csak ilyen formában él, azóta az életem egy rémálom, és 22 évesen van már 350.000 ft tartozásom a NAV-nak. és hiába mondom, hogy közben tanulok, hirtelen árva lettem, és nem maszatoltama számlákat, hanem tényleg nem volt bevételem, az adósságomat csak halmozza, és halmozza! ingyen dolgoztam 2 évig! ami kicsi bevétel volt, az mind ment a lyukak tömködésére! a hideg vízre sem futotta! ezért nem szégyelli magát az állam? és nem elég, hogy a nyakamon a diákhitel, még ez a hülye nav tartozás is ittvan, más meg mercivel rohangál a minimálbéres fizetésével, és kb. palotában lakik, míg én örülök egy szutykos albérletnek, és én vagyok minden héten felszólítva. ezért nem szégyelli magát az állam?


innentől kezdve a kérdésed teljességgel tárgytalan.

2013. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Silber ***** válasza:
100%

Nem szeretek hozzászólni az ilyen kérdésekhez, mert az ember csak a lepotozást kapja akármilyen álláspontot is képvisel.

Én magam nem szándékozom kimenni külföldre, ezt előre leszögezném. Azonban mégis megértem azt, ha valaki kimegy dolgozni. Nem érdekelhet mindenkit a természettudományos, orvosi, vagy a mérnöki pálya. Ezek nélkül pedig valóban egy fokkal nehezebb helyzetből indulnak.

Ellenben azt valóban nem értem én sem, hogy sokan csak azért végeznek el egy szakot, hogy legyen papírjuk. Használni nem tudják semmire, így 3-5 év állami támogatás után fogják magukat és kimennek dolgozni külföldre valami alja melót amihez a helyieknek "nincs humoruk". Összeszed magának egy bizonyos mennyiségű tőkét, majd hazaköltözik. És mi fogadja? Ugyanaz az állapot, csak vett magának házat/autót. Fenntartani pedig méginkább nehéz lesz, mert eltelt 10 év, és ugyanúgy pályakezdőként érkezett vissza.

A másik aspektus, amivel én is érvelnék amennyiben emigrációra adnám a fejem:

A hallgatónak, aki elvégezte állami támogatott képzésben az egyetemet a legtöbb esetben vannak szülei, nagyszülei. Ők az életük során nem fizettek már be annyit adók révén, hogy abból kitelik a gyerekük iskoláztatása? Nem lett elvonva annyi a háztartásból, amivel már fedezték saját/más gyerekének tanulmányát? Dehogynem.

2013. máj. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb diák azért megy bóvliszakra, mert kapnak ösztöndíjat, nem is keveset (felsőfokú szakképzések). Akinek elképzelése sincs arról, mit is akar, ez tökéletes megoldás: koleszban lakik, néha bejár órákra, amikor kedve tartja, bulizik, mint állat és közben kapja a pénzt minden hónapban... A diplomások meg szenvednek és sokszor a legjobbak is alig kapnak ösztöndíjat!
2013. máj. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jah, és miután elvégezte az FSZ képzést, amivel semmire se megy, már írja is a következő jelentkezési lapot a következő semmitmondó FSZ képzésre: újabb 2 év bulizás és semmittevés!
2013. máj. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Én nem szégyellem. A szüleim közfoglalkozatottak, becsületesen adóznak, és ebből az adóból fizeti az állam a tanulmányaimat. Másképp nem lenne pénzünk a tandíjra.

Egyébként van konkrét kérdésed is, vagy csak szidod a jónépet?

2013. máj. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek vele. Akinek a szülei sok éven át dolgoznak és fizetik az államnak az adót, megérdemel annyit, hogy az egyetemi tanulmányait segítse anyagilag az állam.

Ez a befektetés az államnak is jó, hiszen hosszabb távon, ha sikeresen elvégzed a sulit, te is adózni fogsz.

Én annak nem látom értelmét inkább, hogy kitalálnak mindenféle büfészakot és azokat támogatják. Az tényleg pénzkidobás, hiszen az illető nem fog munkahelyet találni!

2013. máj. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha pedig valaki külföldre megy, az a saját döntése: valamiből meg kell, hogy éljen.
2013. máj. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Természettudományi szakon tanulok. Havi 6000 Ft ösztöndíjat kapok, (Bursa - megjegyezném, február óta egy kanyit nem láttam belőle, sem intézményi, sem önkormányzati részről) a bejárásom csak 8000 Ft körül van, a koli drágább lenne. Szociális ösztöndíjra nem vagyok jogosult, mert a 2 minimálbér annyira jó fizetés, hogy hárman vígan elélünk belőle. Persze az ebben nincs benne, hogy apám havi 20000 Ft-ért vesz vonatjegyet, hogy dolgozni mehessen (most már több a sebesvonat pótjegye miatt), meg a hitelek és a többi, de nem számít. Nem fizetek tandíjat, ez tény, fizetünk adót, fizetünk minden sz*rt... Próbálkoztam a diákmunkával. Elmentem éjszakás műszakba (12 órába, papíron 8-ba), majd közölték, hogy maradni kéne még 12-re... Mire én mondtam, hogy bocsi, laborgyakorlatom lesz délelőtt, nem hiányozhatok róla, mert bukom a tárgyat. Erre azt kaptam, hogy akkor ne is jöjjek többet. Hát köszi... De persze annyira jó pl. vonaton hallani mindenkitől, hogy ezek a szemét egyetemisták mindent megengednek maguknak, ösztöndíj, stb... hát nem. Még egyszer leírom, lassan, hogy mindenki értse... Havi 6000... A börtönben csücsülő emberre többet költenek.

De hogy válaszoljak a kérdésre is.

Azért mennék ki külföldre, ha úgy alakulna, mert nem kapok majd állást. A régióban szétnéztem, több üzemben, cégnél tettünk látogatást csoportosan, és mindenhol nyugdíjaskorú öregemberek-asszonyok dolgoznak, holott rengeteg a fiatal munkanélküli a szakmában. Akkor minek maradjak itt? munkanélkülinek, akkor meg azt hallgassam, hogy engem el kell tartani? Kösz, de nem. Inkább kimegyek külföldre, és pár év múlva vígan megélek abból a pénzből.


Röviden: Adjanak munkát, és maradunk.

2013. jún. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!