Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha én most elvégzek egy...

Ha én most elvégzek egy költségtérítéses szakot, akkor utána még megmaradnak az államilag támogatott éveim, vagy az elveszik csak azért mert elvégeztem már egy szakot? Hány félévet áll az állam?

Figyelt kérdés
MA képzésre be lehet jutni államira ha van már egy államis szakom is?
2009. okt. 9. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
nálunk ha elvégeztem egy bsc-t 7 félév alatt,nappalin ugyanugy állami finanszirozásu az msc is,de csak ha az belefér 5 félévbe,tehát össz 12 félévbe
2009. okt. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

na.. ha elvégzel egy költséges szakot(tegyük fel, hogy ez az első ilyen képzésed)és megkapod érte a diplomádat, mondjuk ez az angol. UTÁNA el akarod végezni a biológiát, akkor az IS kötlségtérítéses lesz. Az állam csak 1. szakképzést, diplomát stb fizet. Ha miközben járod az angolt és közben felvételizel bioszra államira és felvesznek, akkor az addig lesz államilag támogatott, míg meg nem kapod a diplomád az angolért.

Megin más a helyzet, hogyha alap és mesterképzésről van szó. ha az alapot fietősön járod, akkor felvételizhetsz állami mesterre (de csak akkor lesz állami, ha egyből felvételiztél a dipluma után, szóval nem marad ki egy félév sem!)

2009. okt. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ohh köszönöm a választ. Mondjuk elég igazságtalan sztem ez a rendszer...na mind1. Szóval ha én most járok egy költségtérítéses szakra,mellette csinálok egy államist,akkor emellett még az MA képzést is csinálhatom államin.
2009. okt. 9. 18:26
 4/7 anonim ***** válasza:

hát ha hamarabb meglesz a költséges diplomád mint az államis diplomád, akkor onnantól az államist is fizetned kell.

szóval ha a fizetősön mondjuk 3. éves vagy, az államin 2., és most végzel a fizetőssel, akkor ami most államis akkor az jövőre fizetős lesz, mert meg lesz az 1. diplomád. akkor nem tudom mi van ha államin kezded az MA-t és közben a fizetős diplomád is meg lesz, ezt meg kell kérdezni a TO-n!

2009. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyszerre lesz meg mindkettő remélhetőleg.:)

A TO-s nénik nálunk nem kedvesek,és nem segítőkészek...

2009. okt. 9. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt tudakold meg pontosabban az oktatási minisztériumnál, mert egyik ismerősöm költségtérítésesre járt, majd elkezdett egy államilag finanszírozottat és azért nem kellett fizetnie. Én is úgy tudtam, hogy az első diplomát állja az állam, de állítólag nem. 1 diplomát áll, mindegy, hogy hányadik. A lényeg, hogy 12 (vannak bizonyos esetek, amikor még pluszban lehet kérvényezni 1-2 darabot, ez valamelyik halmozottan hátrányos kategóriában van)félévet ingyenesen felhasználhatsz.
2009. okt. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Utána fogok nézni,csak neten még nem találtam kielégítő választ.
2009. okt. 11. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!